https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_b5fcfcb54c47ef6c7f3030499_o.jpg
Dövlət Dəniz və Liman Agentliyində dənizçilərin hazırlanması və sertifikatlaşması, bilik və bacarıqlarının qiymətləndirilməsi, o cümlədən təlim-tədris fəaliyyətinin tənzimlənməsi üzrə son dövrlərdə həyata keçirilən islahatlar barədə dənizçilərin maarifləndirilməsi, onların sual və təkliflərinin yerində dinlənilərək operativ şəkildə cavablandırılması məqsədilə dekabrın 19-u saat 10:00-da Agentliyin inzibati binasında “Açıq qapı” günü keçiriləcək.
“Açıq qapı” günündə iştirak etmək istəyən dənizçilər müvafiq məlumatları (ad, soyad və əlaqə nömrəsi) ghd@ddla.gov.az e-poçt ünvanına göndərərək qeydiyyatdan keçə bilərlər.
Qeyd edək ki, Agentlik tərəfindən xidmətlərin göstərilməsində vətəndaş məmnunluğunun təmin olunması məqsədilə “Açıq qapı” günləri mütəmadi olaraq təşkil olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_b5fcfcb54c47ef6c7f3030499_o.jpg
To raise awareness among seafarers regarding the recent reforms carried out in the preparation and certification of seafarers, the assessment of their knowledge and skills, as well as the regulation of training and educational activities, and to hear their questions and suggestions on the spot and respond to them promptly, an “Open Day” will be held at 10:00 a.m. on December 19 at the Agency’s administrative building.
Seafarers wishing to participate in the “Open Day” may register by sending the relevant information (name, surname, and contact number) to the email address ghd@ddla.gov.az.
It should be noted that the Agency regularly organizes “Open Day” events to ensure citizen satisfaction in the provision of its services.
Information regarding this event is available on the Agency’s official website and social media accounts.