“AzerGold” QSC-nin, “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC, Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyəti və Daşkəsən şəhər Kommunal Müəssisələri Kombinatının birgə təşkilatçılığı ilə Daşkəsən rayonunda növbəti ekoloji aksiya təşkil edilib.
Zağalı kəndində keçirilən təmizlik aksiyasında kənd ərazisində yerləşən 10 hektara yaxın sahə aksiya iştirakçıları tərəfindən plastik, polietilen, metal, şüşə, kağız, karton və digər tərkibli tullantılardan təmizlənib, eləcə də ərazidəki alaq otları biçilib. Yığılmış bərk tullantılar çeşidlənərək, təkrar emala yönəldilib.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC ölkəmizin dağ-mədən sənayesini uğurla təmsil edən dövlət şirkəti kimi ətraf mühitin mühafizəsi ilə bağlı təşəbbüslərdə fəal mövqeyə sahibdir.
Cəmiyyət hasilat və istehsalat sahələrində fəaliyyətini yerli və beynəlxalq ekoloji normalara uyğun təşkil etməklə yanaşı, regionda ardıcıl və sistemli ekoloji layihələr, maarifləndirmə tədbirləri həyata keçirir.

AzerGold CJSC, Dashkasan Iron Ore LLC, the Dashkasan district Executive Authority, and the Dashkasan City Communal Services Enterprise organized a new environmental campaign in the Dashkasan district.
The clean-up campaign, held in the village of Zagaly, involved cleaning nearly 10 hectares of land from plastic, polyethylene, metal, glass, paper, cardboard, and other types of waste. In addition, weeds in the area were mowed. The collected solid waste was sorted and directed for recycling.
It should be noted that, as a state company that effectively represents the country’s mining industry, “AzerGold” CJSC actively participates in initiatives to protect the environment.
The company organizes its operations in the extraction and production sectors in accordance with local and international environmental standards, while also implementing consistent and systematic ecological projects and awareness-raising activities in the region.