https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_1404c7a416d115991bd511a37_o.jpg
AccessBank qadın sahibkarlığının gücləndirilməsi istiqamətində həyata keçirdiyi regional “Access2Success: Biznes idarəçiliyinin əsasları” təşəbbüsünü bu dəfə Lənkəran şəhərində reallaşdırdı. Görüşdə ticarət, kənd təsərrüfatı, qida istehsalı, xidmət və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən qadın sahibkarlar bir araya gələrək öz təcrübələrini bölüşüblər.
Layihə çərçivəsində AccessBank-ın mütəxəssisləri iştirakçılar üçün maliyyə savadlılığı, sahibkarlığın hüquqi, sahibkarlar üçün marketinq və şəxsi brendin formalaşdırılması mövzularında interaktiv sessiyalar keçirdilər. İştirakçılar öz biznes təcrübələrini paylaşaraq, inkişaf prosesində qarşılaşdıqları məsələləri birgə müzakirə ediblər.
Təlim proqramının sonunda iştirakçılara AccessBank tərəfindən sertifikatlar təqdim edildi.
Qeyd edək ki, Access2Success layihəsinə AccessBank tərəfindən 2022-ci ildə start verilib. Bu müddət ərzində layihə paytaxt və müxtəlif bölgələrdə yüzlərlə qadın sahibkara strateji planlaşdırma, satış və marketinq, e-ticarət, insan resursları və hesabatlılıq kimi istiqamətlərdə bilik və bacarıqlarını artırmaq imkanı yaradıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_1404c7a416d115991bd511a37_o.jpg
AccessBank продолжает реализацию региональной инициативы «Access2Success: Основы управления бизнесом», направленной на поддержку и развитие женского предпринимательства. На этот раз проект состоялся в городе Ленкорань.
Во встрече приняли участие женщины-предпринимательницы, работающие в сферах торговли, сельского хозяйства, производства продуктов питания, услуг и других направлений. Участницы поделились опытом ведения бизнеса и обсудили актуальные вопросы, с которыми сталкиваются в процессе развития своих проектов.
В рамках программы специалисты AccessBank провели для участниц интерактивные сессии по финансовой грамотности, правовым аспектам предпринимательства, маркетингу для малого бизнеса и построению личного бренда.
По завершении тренинга участницы получили сертификаты от AccessBank.
Проект Access2Success был запущен AccessBank в 2022 году. За это время он охватил сотни женщин-предпринимательниц в столице и регионах, предоставив им возможность развить знания и навыки в таких направлениях, как стратегическое планирование, продажи и маркетинг, электронная коммерция, управление персоналом и отчетность.