Bakıda Beynəlxalq Mülki Aviasiya Təşkilatının (ICAO) Avropa və Şimali Atlantika regionu üzrə ətraf mühitin mühafizəsinə dair İşçi qrupunun iclası keçirilir. Tədbirdə “ICAO”nun ətraf mühit strategiyası, dövlətlərin emissiyaların azaldılması üzrə fəaliyyət planları təqdim olunur, bu sahədəki son yeniliklər müzakirə edilir.
İclas ətraf mühitin mühafizəsinə dair “ICAO”nun Uzunmüddətli Arzuolunan Məqsədlərə nail olmağa yönələn proqramının həyata keçirilməsində dövlətlər və digər maraqlı tərəflər üçün təcrübə mübadiləsində platforma rolunu oynayır.
3 gün davam edəcək tədbirdə, həmçinin “ICAO”nun beynəlxalq aviasiyada karbon emissiyalarının kompensasiyası və azaldılması, dayanıqlı aviasiya yanacağı strategiyaları və digər aktual məsələlər diqqət mərkəzində olacaq.

В Баку проходит заседание Рабочей группы Международной организации гражданской авиации (ICAO) по охране окружающей среды для Европы и Североатлантического региона. В рамках мероприятия будет представлена экологическая стратегия ICAO, планы действий государств по сокращению эмиссий, а также обсуждены последние инновации в этой области.
Заседание служит платформой для обмена опытом между государствами и другими заинтересованными сторонами в реализации долгосрочной желательной цели ICAO в области охраны окружающей среды.
В ходе трехдневного мероприятия также будут обсуждаться инициативы ICAO, связанные с компенсацией и сокращением выбросов углерода в международной авиации, стратегиями устойчивого авиационного топлива и другими актуальными вопросами.