https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_3f2814193788aa1ac18a86efb_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tətbiqi riyaziyyat və kibernetika fakültəsinin əcnəbi tələbəsi Jean-Lucien Fouf-Kagna Grebaye dekabrın 7-də “Huawei” şirkətinin təşkilatçılığı, UNESCO-nun Qlobal Bacarıqlar Akademiyasının tərəfdaşlığı ilə ali məktəb tələbələri üçün “Huawei İKT Müsabiqəsi 2025-2026" (Huawei ICT Competition) müsabiqəsinin "Şəbəkə istiqaməti" ("network track") üzrə milli imtahan mərhələsinin final turuna vəsiqə qazanıb.
Belə ki, tələbəmiz bu mərhələni uğura başa vurduğu təqdirdə milli imtahanda Azərbaycandan seçilən üç tələbədən biri olaraq dekabrın 23-də ölkəmizi müsabiqənin Yaxın Şərq və Mərkəzi Asiya üzrə regional mərhələsində təmsil edə biləcək.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_3f2814193788aa1ac18a86efb_o.jpg
Иностранный студент факультета прикладной математики и кибернетики Бакинского государственного университета (БГУ) Жан-Люсьен Фуф-Кагна Гребай прошел в финал этапа национального экзамена по направлению «Сетевые технологии» («Network track») «Конкурса ИКТ Huawei 2025-2026» («Huawei ICT Competition»).
Конкурс организован компанией Huawei и проводится в партнерстве с Глобальной академией навыков ЮНЕСКО.
Таким образом, если студент БГУ успешно пройдет этот этап, он будет представлять нашу страну в качестве одного из трех студентов, отобранных из Азербайджана для регионального этапа конкурса по Ближнему Востоку и Центральной Азии.