https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_6a92c6a1f134758b35a90c1ba_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Hüquq fakültəsinin məzunu Mansur Səmədov beynəlxalq uğura imza atıb. O, dünyanın ən nüfuzlu arbitraj institutlarından olan Sinqapur Beynəlxalq Arbitraj Mərkəzinin (Singapore International Arbitration Centre – SIAC) yüksək təcrübə proqramına seçilib. Mansur Səmədov hazırda “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022–2028-ci illər üçün Dövlət Proqramı”nın qalibi kimi magistratura təhsilini Sinqapur Milli Universitetində (2026-cı il QS reytinqinə görə dünyanın 8-ci ən yaxşı universiteti) “Beynəlxalq arbitraj və mübahisələrin həlli” ixtisası üzrə davam etdirir.
SIAC təcrübə proqramı üzrə seçimlər son dərəcə rəqabətli olub və Sinqapur Milli Universitetindən yalnız üç namizəd bu imkana layiq görülüb. Məzunumuz proqram çərçivəsində arbitraj işlərinin aparılması, hüquqi araşdırmalar və prosessual məsələlərin icrasında birbaşa iştirak edəcək.
Qeyd edək ki, Mansur Səmədov 2021-ci ildə qəbul imtahanında 662 bal toplayaraq BDU-nun “Hüquqşünaslıq” ixtisasına daxil olub və bakalavr təhsilini 97.07 ÜOMG ilə başa vurub.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_6a92c6a1f134758b35a90c1ba_o.jpg
Выпускник юридического факультета Бакинского государственного университета (БГУ) Мансур Самадов добился международного успеха. Он был отобран для участия в программе стажировки высокого уровня Сингапурского международного арбитражного центра (SIAC) - одного из самых престижных арбитражных учреждений в мире.
В настоящее время Мансур Самадов продолжает обучение в магистратуре Национального университета Сингапура (8-й лучший университет в мире согласно рейтингу QS 2026 года) в качестве победителя «Государственной программы для молодежи по обучению в престижных высших учебных заведениях зарубежных стран на 2022–2028 годы».
Отбор в программу стажировки SIAC был чрезвычайно конкурентным, и только три кандидата из Национального университета Сингапура удостоились этой чести. Выпускник БГУ в рамках программы будет непосредственно участвовать в ведении арбитражных дел, юридических исследованиях и решении процессуальных вопросов.