https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_59c81d8d6a1ffb672c0186796_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Çində yerləşən Anhui Kənd Təsərrüfatı Universitetini ziyarət edib. İkitərəfli görüş zamanı tərəflər təhsil və elmi-tədqiqat sahələrində strateji əməkdaşlığın qurulması imkanlarını müzakirə ediblər.
BDU-nun rektoru Elçin Babayev və Anhui Kənd Təsərrüfatı Universitetinin prezidenti Cao Haiqun universitetlər arasında bakalavr, magistr və doktorantura pillələrində akademik əməkdaşlıq, ortaq elmi-tədqiqat layihələri, müəllim və tələbə mübadilələri, aqrar tədqiqatlar üzrə resurslardan birgə istifadə, seminar və konfransların keçirilməsi və qarşılıqlı innovasiya təşəbbüsləri üzrə əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə edib.
Görüş zamanı tərəflər mövcud maddi-texniki baza, laboratoriyalar və elmi infrastruktur imkanlarını nəzərdən keçirib, müxtəlif formatlarda əməkdaşlıq planlarını müəyyənləşdiriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_59c81d8d6a1ffb672c0186796_o.jpg
Делегация во главе с ректором Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчином Бабаевым посетила Аньхойский сельскохозяйственный университет Китая.
Ректор Эльчин Бабаев и президент Аньхойского сельскохозяйственного университета Цао Хайгун обсудили возможности интеграции между вузами в области академического сотрудничества, совместных исследовательских проектов, обмена преподавателями и студентами, совместного использования ресурсов в сельскохозяйственных исследованиях, проведения семинаров и конференций, а также взаимных инновационных инициатив.
В ходе встречи стороны рассмотрели существующую материально-техническую базу, лаборатории и возможности научной инфраструктуры, а также определили планы сотрудничества в различных форматах.