https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_1623d09db73fd3b37f15ccb04_o.jpg
17 dekabr 2025-ci il tarixində Azərbaycandakı Amerika Ticarət Palatasının (AmCham Azerbaijan) təşkilatçılığı və Yelo Bank-ın dəstəyi ilə “Yeni Nəsil Maliyyə Forumu: İnnovasiya, Texnologiya və İnklüzivlik” adlı tədbir keçirilib.
Forumun məqsədi maliyyə sektorunda innovasiyaların, texnologiyanın və inklüzivliyin rolunu müzakirə etmək, yeni tendensiyalar və gələcək imkanlar barədə fikir mübadiləsi aparmaq idi. Tədbir maliyyə sahəsinin liderlərini və beynəlxalq ekspertləri bir araya gətirərək, sürətlə dəyişən maliyyə ekosistemində perspektivləri işıqlandırdı.
Forumda tanınmış spikerlər çıxış etdilər:
- İnna Ojogina, Amazon Web Services-in Mərkəzi Asiya, Qafqaz və Monqolustan üzrə ölkə meneceri;
- Lakş Qanqvani, ViewTrade Holding Corporation-un Qlobal İnkişaf və Müştəri Əlaqələri üzrə İdarəedici Direktoru;
- Edqar Abdullayev, United Payment Azerbaijan-ın Baş icraçı direktoru və AzFINA İdarə Heyətinin sədri.
Onlar süni intellektin maliyyə xidmətlərinə təsiri, yeni tendensiyalar və rəqəmsal platformaların rolu barədə öz baxışlarını paylaşdılar.
Forumun ikinci hissəsində Unicapital İnvestisiya Şirkətinin Baş direktoru Vüqar Namazovun moderatorluğu altında panel müzakirəsi keçirildi. Müzakirədə maliyyə texnologiyalarının praktiki tətbiqləri və inklüziv maliyyə imkanları geniş şəkildə işıqlandırıldı. Panelin sonunda iştirakçılar spikerlərə suallar ünvanlayaraq açıq dialoqda iştirak etdilər.
Yelo Bank üçün bu forum maliyyə sektorunda innovativ yanaşmaları dəstəkləmək və inklüzivliyi təşviq etmək baxımından önəmli addımdır. Bank müştərilərinə hər zaman daha rahat, müasir və əlçatan maliyyə həlləri təqdim etməyə davam edəcək.
Təcili kredit əldə etmək istəyirsiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_1623d09db73fd3b37f15ccb04_o.jpg
On December 17, 2025, the American Chamber of Commerce in Azerbaijan (AmCham Azerbaijan), with the support of Yelo Bank, successfully hosted the Next-Gen Finance Forum: Innovation, Technology & Inclusion.
The forum aimed to discuss the role of innovation, technology, and inclusion in the financial sector, while providing a platform to exchange views on emerging trends, future challenges, and opportunities. The event brought together industry leaders and international experts to highlight perspectives within a rapidly evolving financial ecosystem.
Distinguished speakers addressed the forum:
- Inna Ozhogina, Country Manager for Central Asia, the Caucasus, and Mongolia at Amazon Web Services (AWS);
- Laksh Gangwani, Managing Director for Global Growth & Client Engagement at ViewTrade Holding Corporation;
- Edgar Abdullayev, Managing Director at United Payment Azerbaijan and Chairman of the Executive Board of AzFINA.
They shared insights on the impact of artificial intelligence on financial services, new trends in wealth management, and the role of digital platforms in shaping the future of finance.
The second part of the forum featured a panel discussion moderated by Vugar Namazov, CEO of Unicapital Investment Company and Deputy Chairperson of the AmCham BFI Committee. The panel explored the practical applications of financial technologies and opportunities for inclusive finance. At the end of the session, participants engaged in an open dialogue, posing questions directly to the speakers.
For Yelo Bank, supporting this forum represents an important step in promoting innovative approaches and advancing inclusivity in the financial sector. The Bank remains committed to delivering convenient, modern, and accessible financial solutions to its customers.