https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_1623d09db73fd3b37f15ccb04_o.jpg
17 dekabr 2025-ci il tarixində Azərbaycandakı Amerika Ticarət Palatasının (AmCham Azerbaijan) təşkilatçılığı və Yelo Bank-ın dəstəyi ilə “Yeni Nəsil Maliyyə Forumu: İnnovasiya, Texnologiya və İnklüzivlik” adlı tədbir keçirilib.
Forumun məqsədi maliyyə sektorunda innovasiyaların, texnologiyanın və inklüzivliyin rolunu müzakirə etmək, yeni tendensiyalar və gələcək imkanlar barədə fikir mübadiləsi aparmaq idi. Tədbir maliyyə sahəsinin liderlərini və beynəlxalq ekspertləri bir araya gətirərək, sürətlə dəyişən maliyyə ekosistemində perspektivləri işıqlandırdı.
Forumda tanınmış spikerlər çıxış etdilər:
- İnna Ojogina, Amazon Web Services-in Mərkəzi Asiya, Qafqaz və Monqolustan üzrə ölkə meneceri;
- Lakş Qanqvani, ViewTrade Holding Corporation-un Qlobal İnkişaf və Müştəri Əlaqələri üzrə İdarəedici Direktoru;
- Edqar Abdullayev, United Payment Azerbaijan-ın Baş icraçı direktoru və AzFINA İdarə Heyətinin sədri.
Onlar süni intellektin maliyyə xidmətlərinə təsiri, yeni tendensiyalar və rəqəmsal platformaların rolu barədə öz baxışlarını paylaşdılar.
Forumun ikinci hissəsində Unicapital İnvestisiya Şirkətinin Baş direktoru Vüqar Namazovun moderatorluğu altında panel müzakirəsi keçirildi. Müzakirədə maliyyə texnologiyalarının praktiki tətbiqləri və inklüziv maliyyə imkanları geniş şəkildə işıqlandırıldı. Panelin sonunda iştirakçılar spikerlərə suallar ünvanlayaraq açıq dialoqda iştirak etdilər.
Yelo Bank üçün bu forum maliyyə sektorunda innovativ yanaşmaları dəstəkləmək və inklüzivliyi təşviq etmək baxımından önəmli addımdır. Bank müştərilərinə hər zaman daha rahat, müasir və əlçatan maliyyə həlləri təqdim etməyə davam edəcək.
Təcili kredit əldə etmək istəyirsiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_1623d09db73fd3b37f15ccb04_o.jpg
17 декабря 2025 года Американская торговая палата в Азербайджане (AmCham Azerbaijan) при поддержке Yelo Bank успешно провела форум «Финансы нового поколения: инновации, технологии и инклюзивность».
Цель мероприятия заключалась в обсуждении роли инноваций, технологий и инклюзивности в финансовом секторе, а также в обмене мнениями о новых тенденциях и будущих возможностях. Форум собрал лидеров финансовой отрасли и международных экспертов, подчеркнув перспективы развития в условиях стремительно меняющейся финансовой экосистемы.
В работе форума приняли участие известные спикеры:
- Инна Ожогина, региональный менеджер Amazon Web Services по Центральной Азии, Кавказу и Монголии;
- Лакш Ганвани, управляющий директор по глобальному развитию и взаимодействию с клиентами ViewTrade Holding Corporation;
- Эдгар Абдуллаев, генеральный директор United Payment Azerbaijan и председатель исполнительного совета AzFINA.
Спикеры поделились своими взглядами на влияние искусственного интеллекта на финансовые услуги, новые тенденции в управлении капиталом и роль цифровых платформ.
Во второй части форума состоялась панельная дискуссия под модерацией Вугара Намазова, генерального директора инвестиционной компании «Юникапитал» и заместителя председателя Комитета BFI AmCham. В ходе обсуждения были затронуты практические аспекты применения финансовых технологий и возможности расширения инклюзивного финансирования. Завершилась дискуссия открытым диалогом, где участники смогли задать вопросы спикерам.
Для Yelo Bank участие в этом форуме стало важным шагом в поддержке инновационных подходов и развитии инклюзивности в финансовом секторе. Банк продолжит предлагать своим клиентам удобные, современные и доступные финансовые решения.
Вам нужен срочный кредит? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az