https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_1f4403937ac08ee38f7f329e4_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) Kimya fakültəsinin bakalvriat və magistratura səviyyələrinin tələbələri üçün təsis olunan “Akademik Yusif Məmmədəliyev” məqsədli təqaüdünün nəticələri açıqlanıb.
Təqaüdə Kimya fakültəsinin “Kimya müəllimliyi” ixtisası üzrə təhsil alan II kurs bakalavr tələbəsi Zeynəb Mirzəyeva (ÜOMG 98) və “Analitik kimya ixtisaslaşması” üzrə təhsil alan II kurs magistr tələbəsi Fidan Tağıyeva (ÜOMG 99,8) layiq görülüb.
Qeyd edək ki, “Akademik Yusif Məmmədəliyev” məqsədli təqaüdünün təsis edilməsi haqqında qərar BDU Elmi Şurasının 2025/2026-cı tədris ili üzrə ilk iclasında qəbul olunub.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_1f4403937ac08ee38f7f329e4_o.jpg
Объявлены лауреаты целевой стипендии «Академик Юсиф Мамедалиев», учрежденной для студентов химического факультета Бакинского государственного университета (БГУ).
Стипендия присуждена студентке Зейнаб Мирзаевой, обучающейся по специальности «Преподавание химии» и магистрантке Фидан Тагиевой, обучающейся по специализации «Аналитическая химия».
Напомним, что решение об учреждении целевой стипендии «Академик Юсиф Мамедалиев» было принято на первом заседании Ученого совета БГУ на 2025/2026 учебный год.