Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “Nobel Energy” şirkətlər qrupunun Baş əməliyyat direktoru Ramal Quliyevin rəhbərliyi ilə nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov qonaqları salamlayaraq BANM-in fəaliyyəti, tədris prosesi, beynəlxalq standartlara əsaslanan təhsil modeli və sənaye ilə əməkdaşlıq istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib.
Rektor BANM ilə “Nobel Energy” şirkətlər qrupu arasında mövcud olan uğurlu əməkdaşlığı yüksək qiymətləndirərək bu əməkdaşlığın gələcəkdə daha da genişləndirilməsinin vacibliyini vurğulayıb. O, xüsusilə tələbələrin istehsalat təcrübələrinin təşkili, layihələrə cəlb olunması və məzunların məşğulluq imkanlarının artırılması baxımından bu cür tərəfdaşlıqların əhəmiyyətini qeyd edib.
“Nobel Energy” şirkətlər qrupunun Baş əməliyyat direktoru Ramal Quliyev BANM-lə əməkdaşlıqdan məmnunluğunu ifadə edərək ali təhsil müəssisəsinin yüksəkixtisaslı kadrların hazırlanmasında mühüm rol oynadığını bildirib. O, şirkət tərəfindən tələbələr üçün təcrübə proqramlarının genişləndirilməsi, birgə layihələrin icrası və gələcəkdə müxtəlif istiqamətlər üzrə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi imkanları barədə fikirlərini bölüşüb.
Görüş zamanı tərəflər arasında kadr hazırlığı, istehsalat təcrübələrinin təşkili, birgə təlim və seminarların keçirilməsi, eləcə də sənaye–universitet əməkdaşlığının möhkəmləndirilməsi məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Baku Higher Oil School (BHOS) hosted a meeting with a delegation led by Chief Operating Officer of the Nobel Energy Group companies, Ramal Guliyev.
During the meeting, BHOS Rector Elmar Gasimov provided the guests with detailed information about the university’s activities, educational process, international educational model, and the areas of its cooperation with industry.
The Rector lauded the successful cooperation between BHOS and the Nobel Energy Group companies and emphasized the importance of further expanding this cooperation. He stressed the importance of such partnerships, especially in terms of organizing student internships, involving students in projects, and expanding employment opportunities for graduates.
Chief Operating Officer of the Nobel Energy Group companies, Ramal Guliyev, expressed satisfaction with the cooperation with Baku Higher Oil School, noting that the university plays an important role in training highly qualified personnel. He shared his opinions on the company's expansion of student internship programs, implementation of joint projects, and the opportunities for developing cooperation in various areas.
The sides also exchanged views on issues such as training personnel, organizing industrial internships, conducting joint trainings and seminars, and strengthening cooperation between industry and universities.