https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_7938e9f4e8ff53f870c5d788b_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) 2025/2026-cı tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyası dekabr ayının 29-dan başlamaqla beş həftə müddətində keçiriləcək. Bu barədə BDU Elmi Şurasının bu gün keçirilən iclasında qərar qəbul olunub.
Üzrlü və üzrsüz səbəblərdən imtahanda iştirak etməyən təhsilalanlara həmin fənlərdən imtahan vermək üçün 2026-cı ilin fevral ayının 2-dən 6-dək şərait yaradılacaq.
Sessiyanın gedişinə operativ nəzarət, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı və obyektivliyi təmin etmək məqsədi ilə İmtahan Qərargahı təşkil olunacaq.
Ayrı-ayrı fənlər üzrə auditoriya saatlarının 25%-dən çoxunda iştirak etməyən tələbələr həmin fəndən imtahana buraxılmayacaqlar.

https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_7938e9f4e8ff53f870c5d788b_o.jpg
Зимняя экзаменационная сессия осеннего семестра 2025/2026 учебного года в Бакинском государственном университете (БГУ) начнется 29 декабря и продлится пять недель. Такое решение было принято на сегодняшнем заседании Ученого совета БГУ.
Студентам, не явившимся на экзамен по уважительным и неуважительным причинам, будет предоставлена возможность сдать экзамен по соответствующим предметам со 2 по 6 февраля 2026 года.
Для обеспечения оперативного контроля за ходом сессии, а также прозрачности и объективности оценки знаний студентов будет организован Экзаменационный штаб.
Студенты, не посещающие более 25% аудиторных часов по отдельным предметам, не будут допущены к экзамену по этим предметам.