https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_16e3c5d47485f36a95e80de4a_o.jpg
“m10”, “Mastercard” ilə əməkdaşlıq çərçivəsində ilk rəqəmsal ödəniş kartını təqdim edib. Yeni “m10” kartı dərhal tətbiqdə aktivləşir və istifadəçinin mövcud cüzdan balansını əks etdirir, əlavə hesab açmağa ehtiyac qalmır. Kart həmçinin “Apple Pay” və “Google Pay” ilə tam uyğundur, bu da istifadəçilərə qlobal ödəniş imkanları və rahat, problemsiz rəqəmsal ödəniş təcrübəsi təqdim edir.
Tətbiqdə Birbaşa Aktivləşdirmə
Təsdiqlənmiş (KYC-dən keçmiş) istifadəçilər üçün rəqəmsal “m10” kart tətbiqdə bir toxunuşla aktivləşir və dərhal onlayn, oflayn və xaricdə ödənişlər üçün hazır olur. Yeni hesab açmağa və əlavə qeydiyyatdan keçməyə ehtiyac yoxdur - istifadəçi tətbiqi açan kimi kart işləyir.
İnsan Mərkəzli, Dinamik Təcrübə
“m10” kart, istifadəçilərin gündəlik əməliyyatlarını daha interaktiv etmək üçün real vaxtda emosiyalar göstərə bilir. Kart “yatmaq”, “xoşbəxt” və ya “ağlamaq” kimi reaksiyalar verə bilər, istifadəçinin hərəkətlərinə əyləncəli və insan mərkəzli reaksiya təqdim edir.
Hər Yerdə, Hər Zaman İstifadə Edin
“Mastercard” dəstəyi ilə m10 kart:
- “Apple Wallet” və “Google Wallet”ə əlavə edilə bilər
- “Apple Pay” və “Google Pay” ilə ödəniş imkanı verir
- “Mastercard” qəbul olunan bütün məkanlarda təmassız ödənişləri dəstəkləyir
- İnternet bağlantısı olmadan da işləyir
- Xaricdə də istifadə edilə bilər
- Bütün “Mastercard” endirim və təkliflərindən faydalanmaq mümkündür
Hər Şey Təkmilləşir
Mövcud “m10” xüsusiyyətləri - ani QR ödənişləri, “m10” cüzdanlar arasında köçürmələr, bank kartı əlavə etmə, “Bakıkart” və “CityCard” məbləğ yükləmə əməliyyatları, beynəlxalq ödənişlər və bu kimi bir çox xidmətlər dəyişməz qalır. Yeni rəqəmsal kart isə “m10”u gündəlik maliyyə işlərində daha da güclü bir rəqəmsal yoldaş edir.
“m10” rəqəmsal kartını kəşf edin: m10.az/digital-card
“m10” haqqında
“m10” Azərbaycanın və Qafqazın ilk tam inteqrasiya olunmuş rəqəmsal ekosistemi olan “Bir ekosistem”i tərəfindən hazırlanmış rəqəmsal cüzdan və fintex həllidir. 2022-ci ildən istifadəyə verilmiş “m10” fərdlər və bizneslər üçün maliyyə əməliyyatlarını sadələşdirməyi, vəsaitlərin idarə edilməsini və ödənişlərin həyata keçirilməsini təhlükəsiz və rahat şəkildə təmin etməyi hədəfləyir.
Ətraflı məlumat: m10.az
“Mastercard” 200-dən çox ölkə və ərazidə iqtisadiyyatları gücləndirir və insanlara imkanlar yaradır. Müştərilərimizlə birlikdə, hər kəsin inkişaf edə biləcəyi dayanıqlı iqtisadiyyat qururuq. Rəqəmsal ödənişlərin geniş spektrini dəstəkləyərək əməliyyatları təhlükəsiz, sadə, ağıllı və əlçatan edirik. Texnologiyamız, innovasiyalarımız, tərəfdaşlıqlarımız və şəbəkəmiz sayəsində insanlar, bizneslər və dövlətlər üçün unikal məhsul və xidmətlər təklif edirik.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_16e3c5d47485f36a95e80de4a_o.jpg
m10 объявляет о запуске своей первой цифровой платежной карты, разработанной в партнерстве с Mastercard.
Новая цифровая карта m10 мгновенно доступна в приложении m10 и использует баланс существующего кошелька пользователя, исключая необходимость создания отдельного счета. Карта полностью совместима с Apple Pay и Google Pay, обеспечивая глобальное принятие и удобные цифровые платежи для миллионов пользователей.
Карта, живущая внутри приложения
Цифровая карта m10 активируется мгновенно в приложении и использует тот же баланс, что и кошелек m10. Такая интеграция обеспечивает простоту: баланс m10 = баланс карты m10. Никаких новых аккаунтов, дополнительной регистрации — всё работает сразу после открытия приложения.
Мгновенная активация одним касанием
Для верифицированных пользователей активация карты практически мгновенная. Одним нажатием на главном экране карта готова к платежам — онлайн, офлайн и за границей.
Карта с индивидуальностью
Цифровая карта m10 предлагает уникальный, ориентированный на пользователя опыт: она может отображать эмоции в реальном времени — “спать”, “радоваться”, “плакать” или играть с действиями пользователя. Такой динамичный дизайн добавляет эмоциональный элемент к повседневным платежам, делая их более интерактивными и увлекательными.
Используйте карту где угодно — онлайн, офлайн, по всему миру
При поддержке Mastercard цифровая карта m10 обеспечивает удобные и беспрепятственные платежи по всему миру:
- Добавление в Apple Wallet
- Добавление в Google Wallet
- Оплата через Apple Pay и Google Pay
- Бесконтактные платежи везде, где принимают Mastercard
- Оплата даже без подключения к интернету
- Онлайн-покупки и цифровые чеки
- Использование за границей как обычной карты Mastercard
- Все действующие скидки и предложения Mastercard
Ничего не меняется — всё становится лучше
Все существующие функции m10 остаются без изменений: мгновенные QR-платежи, переводы между кошельками, пополнение банковских карт, пополнение Bakikart и CityCard, трансграничные переводы и многое другое. С запуском глобальной цифровой карты m10 становится ещё более мощным финансовым помощником для повседневного использования.
Hовые возможности с цифровой картой m10: m10.az/ru/digital-card
О m10
m10 — это цифровой кошелек и финтех-решение, разработанное экосистемой Bir — первой полностью интегрированной цифровой экосистемой в Азербайджане и на Кавказе. С момента запуска в 2022 году m10 фокусируется на предоставлении быстрого, безопасного и интуитивного финансового опыта, поддерживая цифровую трансформацию страны через связанную экосистему сервисов.
Подробнее: m10.az
Mastercard способствует развитию экономик и расширяет возможности людей в более чем 200 странах и территориях мира. Вместе с нашими клиентами мы строим устойчивую экономику, в которой каждый может процветать. Мы поддерживаем широкий выбор цифровых платежей, делая транзакции безопасными, простыми, умными и доступными. Наши технологии и инновации, партнерства и сети объединяются, чтобы предлагать уникальный набор продуктов и услуг, помогающих людям, бизнесу и государственным структурам реализовывать свой потенциал.