https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_16e3c5d47485f36a95e80de4a_o.jpg
“m10”, “Mastercard” ilə əməkdaşlıq çərçivəsində ilk rəqəmsal ödəniş kartını təqdim edib. Yeni “m10” kartı dərhal tətbiqdə aktivləşir və istifadəçinin mövcud cüzdan balansını əks etdirir, əlavə hesab açmağa ehtiyac qalmır. Kart həmçinin “Apple Pay” və “Google Pay” ilə tam uyğundur, bu da istifadəçilərə qlobal ödəniş imkanları və rahat, problemsiz rəqəmsal ödəniş təcrübəsi təqdim edir.
Tətbiqdə Birbaşa Aktivləşdirmə
Təsdiqlənmiş (KYC-dən keçmiş) istifadəçilər üçün rəqəmsal “m10” kart tətbiqdə bir toxunuşla aktivləşir və dərhal onlayn, oflayn və xaricdə ödənişlər üçün hazır olur. Yeni hesab açmağa və əlavə qeydiyyatdan keçməyə ehtiyac yoxdur - istifadəçi tətbiqi açan kimi kart işləyir.
İnsan Mərkəzli, Dinamik Təcrübə
“m10” kart, istifadəçilərin gündəlik əməliyyatlarını daha interaktiv etmək üçün real vaxtda emosiyalar göstərə bilir. Kart “yatmaq”, “xoşbəxt” və ya “ağlamaq” kimi reaksiyalar verə bilər, istifadəçinin hərəkətlərinə əyləncəli və insan mərkəzli reaksiya təqdim edir.
Hər Yerdə, Hər Zaman İstifadə Edin
“Mastercard” dəstəyi ilə m10 kart:
- “Apple Wallet” və “Google Wallet”ə əlavə edilə bilər
- “Apple Pay” və “Google Pay” ilə ödəniş imkanı verir
- “Mastercard” qəbul olunan bütün məkanlarda təmassız ödənişləri dəstəkləyir
- İnternet bağlantısı olmadan da işləyir
- Xaricdə də istifadə edilə bilər
- Bütün “Mastercard” endirim və təkliflərindən faydalanmaq mümkündür
Hər Şey Təkmilləşir
Mövcud “m10” xüsusiyyətləri - ani QR ödənişləri, “m10” cüzdanlar arasında köçürmələr, bank kartı əlavə etmə, “Bakıkart” və “CityCard” məbləğ yükləmə əməliyyatları, beynəlxalq ödənişlər və bu kimi bir çox xidmətlər dəyişməz qalır. Yeni rəqəmsal kart isə “m10”u gündəlik maliyyə işlərində daha da güclü bir rəqəmsal yoldaş edir.
“m10” rəqəmsal kartını kəşf edin: m10.az/digital-card
“m10” haqqında
“m10” Azərbaycanın və Qafqazın ilk tam inteqrasiya olunmuş rəqəmsal ekosistemi olan “Bir ekosistem”i tərəfindən hazırlanmış rəqəmsal cüzdan və fintex həllidir. 2022-ci ildən istifadəyə verilmiş “m10” fərdlər və bizneslər üçün maliyyə əməliyyatlarını sadələşdirməyi, vəsaitlərin idarə edilməsini və ödənişlərin həyata keçirilməsini təhlükəsiz və rahat şəkildə təmin etməyi hədəfləyir.
Ətraflı məlumat: m10.az
“Mastercard” 200-dən çox ölkə və ərazidə iqtisadiyyatları gücləndirir və insanlara imkanlar yaradır. Müştərilərimizlə birlikdə, hər kəsin inkişaf edə biləcəyi dayanıqlı iqtisadiyyat qururuq. Rəqəmsal ödənişlərin geniş spektrini dəstəkləyərək əməliyyatları təhlükəsiz, sadə, ağıllı və əlçatan edirik. Texnologiyamız, innovasiyalarımız, tərəfdaşlıqlarımız və şəbəkəmiz sayəsində insanlar, bizneslər və dövlətlər üçün unikal məhsul və xidmətlər təklif edirik.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_16e3c5d47485f36a95e80de4a_o.jpg
m10 today announced the launch of its first digital payment card, developed in partnership with Mastercard. The new digital m10 card is instantly available in the m10 app and mirrors the user’s existing wallet balance, eliminating the need for a separate account. It is fully compatible with Apple Pay and Google Pay, bringing global acceptance and seamless digital payments to millions of users.
A Card That Lives Inside the App
The digital m10 card activates instantly within the m10 app and uses the same balance as the m10 wallet. This unified structure ensures simplicity: m10 balance = m10 card balance. No new accounts, no additional onboarding — everything works from the moment users open the app.
Instant, One-Tap Activation
For verified users, activation is nearly instantaneous. With a single tap on the home screen, the card becomes immediately ready for payments — online, offline, and worldwide.
A Card with Personality
The digital m10 card also introduces an entirely unique, human-centric card experience. The card can display emotions in real time — it can “sleep,” appear “happy,” “cry,” or react playfully to user actions. This dynamic design brings a fresh emotional dimension to digital payments, making everyday transactions more interactive and engaging.
Use It Anywhere — Online, Offline, Globally
Powered by Mastercard, the digital m10 card enables frictionless payments across the world:
- Add to Apple Wallet
- Add to Google Wallet
- Pay with Apple Pay and Google Pay
- Make contactless payments everywhere Mastercard is accepted
- Pay even without an internet connection
- Use for online shopping and digital checkouts
- Spend abroad just like with any Mastercard card.
- Enjoy all Mastercard discounts and offers available to cardholders
Nothing Changes — Everything Improves
All existing m10 features remain unchanged: instant QR payments, wallet-to-wallet transfers, bank card top-ups, Bakikart and Citycard reloads, cross-border transfers, and more. With the addition of a global digital card, m10 becomes an even more powerful everyday financial companion.
Discover the m10 digital card: m10.az/en/digital-card
m10 is a digital wallet and fintech solution from the Bir ecosystem — the first fully integrated digital ecosystem in Azerbaijan and the Caucasus. Since its launch in 2022, m10 has provided a fast, secure, and intuitive way to manage money, from everyday payments and transfers to bills and a wide range of digital services. Integrated deeply within the Bir ecosystem, m10 delivers a unified and convenient financial experience designed for modern users.