https://innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_d50c17093fe3bd87843ab1ee6_o.jpg
“Nar”ın da dəstək olduğu “Gələcəyini Qur!” Gəncliyə Dəstək Layihəsinin TED konfransı formatında növbəti görüşü baş tutub. "Yaradıcı düşüncə" mövzusuna həsr olunmuş konfransda məruzəçilər layihənin 6 dəyərlərindən biri olan yaradıcılıq və tənqidi düşüncə haqqında fikirlərini bölüşüblər. Tədbirin spikerləri yaradıcı yanaşma, kreativ və tənqidi düşüncə, innovasiya və təşəbbüskarlığa dair gənclərə təqdimatlar verib öz təcrübələrini bölüşüblər. Qeyd edək ki, layihənin iştirakçıları Bakının müxtəlif rayonlarında yerləşən orta məktəblərdə 11-ci sinifdə təhsil alan 85 şagirddir.
Qeyd edək ki, “Gələcəyini Qur!” Gəncliyə Dəstək Layihəsi yüksək bilik və bacarığa malik olan 11-ci sinif şagirdlərini müəyyən edərək, onlar üçün bir il ərzində universitetə hazırlıq, psixoloji dəstək və şəxsi inkişafa yönəlmiş müxtəlif təlim, səfər və tədbirlər təşkil edir.
Layihə çərçivəsində “Nar” Qarabağ müharibəsi veteranları və hərbçi ailələrindən olan 10 məktəblinin universitet hazırlığı xərclərinin ödənilməsini öz üzərinə götürüb. Məqsəd gənclər üçün təhsil imkanlarını daha da əlçatan edərək onların uğurlu gələcəyinə töhfə verməkdir.
“Nar”ın digər sosial layihələri və KSM strategiyası haqqında ətraflı məlumatı nar.az səhifəsindən əldə etmək olar.

https://innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_d50c17093fe3bd87843ab1ee6_o.jpg
Состоялась очередная встреча проекта в поддержку молодежи «Построй свое будущее!» в формате конференции TED. На конференции посвященной теме «Креативного мышления», спикеры поделились своим взглядом на креативность и критическое мышление, которое является одной из шести ценностей проекта. Спикеры мероприятия выступили с презентациями для молодежи о творческом подходе, творческом и критическом мышлении, инновациях и инициативе и поделились своим опытом. Следует отметить, что участниками проекта являются 85 учеников, обучающихся в 11-х классах общеобразовательных школ, расположенных в разных районах Баку.
Отметим, что проект в поддержку молодежи «Построй свое будущее!» выявляет 11-классников обладающих богатыми знаниями и навыками и организует для них в течение года, различные тренинги и мероприятия, направленные на подготовку к университету, психологическую поддержку и личностное развитие.
В рамках проекта Nar взял на себя обязательство покрыть расходы на обучение в университете 10 школьников из семей ветеранов Карабахской войны и военнослужащих. Цель инициативы - сделать получение образования более доступным для молодежи и внести свой вклад в их успешное будущее.