https://innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_d50c17093fe3bd87843ab1ee6_o.jpg
“Nar”ın da dəstək olduğu “Gələcəyini Qur!” Gəncliyə Dəstək Layihəsinin TED konfransı formatında növbəti görüşü baş tutub. "Yaradıcı düşüncə" mövzusuna həsr olunmuş konfransda məruzəçilər layihənin 6 dəyərlərindən biri olan yaradıcılıq və tənqidi düşüncə haqqında fikirlərini bölüşüblər. Tədbirin spikerləri yaradıcı yanaşma, kreativ və tənqidi düşüncə, innovasiya və təşəbbüskarlığa dair gənclərə təqdimatlar verib öz təcrübələrini bölüşüblər. Qeyd edək ki, layihənin iştirakçıları Bakının müxtəlif rayonlarında yerləşən orta məktəblərdə 11-ci sinifdə təhsil alan 85 şagirddir.
Qeyd edək ki, “Gələcəyini Qur!” Gəncliyə Dəstək Layihəsi yüksək bilik və bacarığa malik olan 11-ci sinif şagirdlərini müəyyən edərək, onlar üçün bir il ərzində universitetə hazırlıq, psixoloji dəstək və şəxsi inkişafa yönəlmiş müxtəlif təlim, səfər və tədbirlər təşkil edir.
Layihə çərçivəsində “Nar” Qarabağ müharibəsi veteranları və hərbçi ailələrindən olan 10 məktəblinin universitet hazırlığı xərclərinin ödənilməsini öz üzərinə götürüb. Məqsəd gənclər üçün təhsil imkanlarını daha da əlçatan edərək onların uğurlu gələcəyinə töhfə verməkdir.
“Nar”ın digər sosial layihələri və KSM strategiyası haqqında ətraflı məlumatı nar.az səhifəsindən əldə etmək olar.

https://innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_d50c17093fe3bd87843ab1ee6_o.jpg
The ‘Build your future!’ youth support project supported by Nar held its next meeting in the format of TED conference. At the conference on ‘Creative Thinking’, the speakers shared their views on creativity and critical thinking, one of the six values of the project. The speakers shared their experiences, giving presentations to the young audience on creative mindset and critical thinking, innovation and initiative. It should be noted that the project is attended by 85 students studying in the 11th grade in secondary schools located in different districts of Baku.
It should be noted that ‘Build your future!’ Youth Support Project works with 11th graders with high knowledge and skills organizing various trainings, visits and events aimed at university preparation, psychological support and personal development throughout the year.
Under the project, Nar undertook to cover university training expenses of 10 school children from the families of Karabakh war veterans and military officers. The goal is to contribute to the successful future of young generation by making education more accessible.