https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_71c58a2dabe632d8f21ecae61_o.jpg
Ölkənin lider mobil operatoru “Azercell Telekom” MMC gənc istedadların inkişafına dəstək məqsədilə həyata keçirdiyi “Tələbə Təqaüdü Proqramı”na qeydiyyatı açıq elan edir.
Təşəbbüs Azərbaycan Respublikasında rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafına dair 2026–2029-cu illəri əhatə edən strateji hədəflərə uyğun olaraq hazırlanıb. Bu çərçivədə “Azercell”in builki Tələbə Təqaüdü Proqramı STEM (Elm, Texnologiya, Mühəndislik və Riyaziyyat) istiqamətləri üzrə təhsil alan tələbələr üçün nəzərdə tutulub. Proqram ölkədə İT/İKT, Data Elmi, Analitika, Süni İntellekt və Maşın Öyrənməsi, Robototexnika, Avtomatlaşdırma, Şəbəkə Texnologiyaları, Kibertəhlükəsizlik və İnformasiya Təhlükəsizliyi sahələrində ixtisaslaşmış yeni nəsil kadr potensialının formalaşdırılmasına töhfə verməyə yönəlib.
“Azercell”in təqaüd proqramında yüksək akademik göstəricilərə malik bakalavr və magistr pillələri üzrə təhsil alan tələbələr iştirak edə bilərlər. Təqaüdə 4 illik bakalavr proqramlarının 3-cü və 4-cü kurs tələbələri, 5 illik bakalavr proqramlarının 4-cü və 5-ci kurs tələbələri, eləcə də magistratura səviyyəsinin 1-ci və 2-ci kurs tələbələri müraciət edə bilərlər.
Müraciətlər 11.02.2026-cı il tarixinədək qəbul olunur.
“Tələbə Təqaüdü Proqramı” üzrə seçim prosesi müraciətlərin ilkin qiymətləndirilməsi, iştirakçıların bilik və bacarıqlarının dəyərləndirilməsi, eləcə də müsahibə mərhələlərindən ibarətdir.
Proqram çərçivəsində ən yüksək nəticə göstərmiş bir qrup tələbə təhsil müddətinin sonunadək şirkətdən təqaüd alacaq. Həmçinin qaliblər şirkət daxilində potensial təcrübə və iş imkanları ilə tanış olmaq imkanı əldə edəcəklər.
Qeyd edək ki, istedadlı gənclərin dəstəklənməsini prioritet istiqamət kimi müəyyən edən “Azercell” son 16 il ərzində 300-dən çox tələbəyə təqaüd ayırıb, gənclərin bilik və bacarıqlarının inkişafına davamlı dəstək olub.

Azercell объявляет о запуске программы «Студенческая стипендия 2026»
Azercell объявляет о запуске программы «Студенческая стипендия 2026» Azercell объявляет о запуске программы «Студенческая стипендия 2026»
Компания продолжит поддержку студентов, предоставив стипендии очередной группе участников
Лидирующий мобильный оператор страны ООО Azercell Telecom объявляет о старте регистрации для участия в программе «Студенческая стипендия 2026», реализуемой с целью поддержки развития молодых талантов.
Инициатива разработана в соответствии со стратегическими целями развития цифровой экономики Азербайджанской Республики на 2026-2029 годы. В этом контексте программа «Студенческая стипендия» ориентирована на студентов, обучающихся по направлениям STEM (наука, технологии, инженерия и математика), и нацелена на формирование в стране высококвалифицированных специалистов в сферах ИТ/ИКТ, анализа данных, аналитики, искусственного интеллекта и машинного обучения, робототехники и автоматизации, сетевых технологий, а также кибер- и информационной безопасности.
К участию в стипендиальной программе Azercell приглашаются студенты бакалавриата и магистратуры с высокими академическими показателями. Подать заявку могут студенты 3-го и 4-го курсов 4-летних программ бакалавриата, 4-го и 5-го курсов 5-летних программ бакалавриата, а также студенты 1-го и 2-го курсов магистратуры.
Прием заявок открыт до 11 февраля 2026 года.
Процесс отбора в рамках программы «Студенческая стипендия 2026» включает в себя предварительный отбор заявок, оценку академического и научного потенциала кандидатов, а также этап собеседований.
По итогам отбора студенты, показавшие наилучшие результаты, будут получать стипендию от компании до завершения обучения. Также победители смогут ознакомиться с возможностями стажировок и дальнейшего трудоустройства в Azercell.
Следует отметить, что поддержка талантливой молодежи является одним из приоритетных направлений в рамках корпоративной социальной ответственности Azercell. За последние 16 лет компания предоставила стипендии более чем 300 студентам, внося вклад в развитие их профессиональных знаний и навыков.