https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_720ad468c72cd0245d75c073a_o.jpg
bp-nin Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyə üzrə yeni regional prezidenti Cio Kristofoli Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olub. O, BANM-in kampusu ilə tanış olub, tələbələr üçün master-klas keçib.
Tədbirin açılışında BANM-in rektoru Elmar Qasımov bp ilə sıx əməkdaşlığın mövcudluğunu vurğulayaraq BANM-in 100-dən artıq məzununun bp-də çalışdığını, hər il onlarla tələbənin şirkətdə təcrübə keçdiyini, Ali Məktəbdə bp-nin yaratdığı laboratoriyanın uğurla fəaliyyət göstərdiyini qeyd edib.
Cio Kristofoli “Texnologiya, insan faktoru, liderlik” mövzusunda keçdiyi master-klasda texnologiyanın peşəkar kadrlar və səmərəli proseslərlə bərabər enerji sektorunda artan rolu və innovasiyaların tətbiqi barədə danışıb. O, karyera yüksəlişi, liderlik bacarıqlarının qazanılması və uğurlu mütəxəssis olmaq üçün şəxsi təcrübələrini bölüşüb, tövsiyələrini verib, tələbələrin suallarını cavablandırıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_720ad468c72cd0245d75c073a_o.jpg
Новый региональный президент bp по Азербайджану, Грузии и Турции Джио Кристофоли посетил Бакинскую высшую школу нефти (БВШН). В ходе визита он ознакомился с кампусом БВШН и провел мастер-класс для студентов.
Выступивший на открытии мастер-класса ректор Бакинской высшей школы нефти Эльмар Гасымов подчеркнул, что возглавляемое им высшее учебное заведение тесно сотрудничает с компанией bp. Ректор отметил, что более 100 выпускников БВШН работают в bp, десятки студентов вуза ежегодно проходят стажировку в компании, и что лаборатория, созданная компанией bp в Бакинской высшей школе нефти, продолжает успешно функционировать.
В своем мастер-классе «Технологии, человеческий фактор, лидерство» Джио Кристофоли рассказал о растущей роли технологий в развитии энергетического сектора, подготовке профессиональных кадров, повышении эффективности процессов и внедрении инноваций. Он делился своим личным опытом, давал советы и отвечал на вопросы студентов, касающиеся карьерного роста, приобретения лидерских навыков и повышения профессиональной компетентности.