https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_720ad468c72cd0245d75c073a_o.jpg
bp-nin Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyə üzrə yeni regional prezidenti Cio Kristofoli Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olub. O, BANM-in kampusu ilə tanış olub, tələbələr üçün master-klas keçib.
Tədbirin açılışında BANM-in rektoru Elmar Qasımov bp ilə sıx əməkdaşlığın mövcudluğunu vurğulayaraq BANM-in 100-dən artıq məzununun bp-də çalışdığını, hər il onlarla tələbənin şirkətdə təcrübə keçdiyini, Ali Məktəbdə bp-nin yaratdığı laboratoriyanın uğurla fəaliyyət göstərdiyini qeyd edib.
Cio Kristofoli “Texnologiya, insan faktoru, liderlik” mövzusunda keçdiyi master-klasda texnologiyanın peşəkar kadrlar və səmərəli proseslərlə bərabər enerji sektorunda artan rolu və innovasiyaların tətbiqi barədə danışıb. O, karyera yüksəlişi, liderlik bacarıqlarının qazanılması və uğurlu mütəxəssis olmaq üçün şəxsi təcrübələrini bölüşüb, tövsiyələrini verib, tələbələrin suallarını cavablandırıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_720ad468c72cd0245d75c073a_o.jpg
The new Regional President of bp for Azerbaijan, Georgia, and Turkey, Gio Cristofoli, visited Baku Higher Oil School (BHOS). During his visit, Gio Cristofoli toured the BHOS campus and conducted a master class for students.
Speaking at the opening of the master class, BHOS Rector Elmar Gasimov emphasized that Baku Higher Oil School cooperates closely with bp. The Rector noted that more than 100 BHOS graduates work at bp, dozens of BHOS students undertake internships at the company every year, and that the laboratory created by bp at Baku Higher Oil School continues to function successfully.
In his master class titled "Technology, Human Factor, Leadership", Gio Cristofoli talked about the growing role of technology in the development of the energy sector, the training of professional personnel, improving process efficiency, and the implementation of innovations. He shared his personal experiences, gave advice, and answered students' questions regarding career advancement, acquiring leadership skills, and enhancing professional competence.