https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_383a49332ea0b8a777e257bbb_o.jpg
AZCON Holding şirkətlərindən olan “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin (ADY) sədri Rövşən Rüstəmov 9 fevral 2026-cı il tarixində Daşkənd şəhərində “Özbəkistan Dəmir Yolları” SC-nin İdarə Heyətinin sədri Zufar Narzullayev və “Gürcüstan Dəmir Yolları” SC-nin baş direktoru Laşa Abaşidze ilə görüşüb.
Görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər, üç ölkə arasında dəmir yolu sahəsində iş birliyi, o cümlədən Orta Dəhlizlə Mərkəzi Asiyadan Avropa istiqamətində yükdaşımaların daha səmərəli təşkili üzrə əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə edilib.
Həmçinin bu dəhlizlə yükdaşımaların daha da artırılması və yeni yüklərin cəlb olunması məqsədilə rəqəmsal həllərin tətbiqinin genişləndirilməsinin vacibliyi vurğulanıb.

Rovshan Rustamov, Chairman of “Azerbaijan Railways” CJSC (ADY), a company within AZCON Holding, met on 9 February 2026 in Tashkent with Zufar Narzullayev, Chairman of the Management Board of “Uzbekistan Railways” JSC, and Lasha Abashidze, Director General of “Georgian Railways” JSC.
During the meeting, issues of mutual interest were discussed, including railway cooperation among the three countries and prospects for more efficient freight transport from Central Asia to Europe via the Middle Corridor.
It was also emphasized that expanding the implementation of digital solutions is essential in order to further increase freight transportation along this corridor and attract new cargo.