https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_53366c4632d280006408132b3_o.jpg
İnvestisiya dünyası əslində hər birimiz üçün yeni imkanlar və fərqli bir gələcək deməkdir. Yelo Bank əməkdaşlarının bu sahədəki biliklərini artırmaq və onlara yeni maliyyə üfüqləri açmaq məqsədilə ilk 'Yelo İnvestisiya Paneli' tədbirini keçirib.
Tədbirin əsas hədəfi investisiya haqqında olan miflərə son qoymaq və hər kəs üçün əlçatan yolları göstərmək idi. Tədbirdə ölkənin aparıcı maliyyə qurumlarının ekspertləri öz bilik və təcrübələrini iştirakçılarla bölüşüblər.
Müzakirələrin təməlini Bakı Fond Birjasının nümayəndələri Fərhad Mansurov və Nigar Ağahüseynova qoyaraq, ölkədə mövcud olan investisiya mühiti və birja ticarətinin incəlikləri haqqında ətraflı məlumat veriblər. İnvestisiya alətlərinin çeşidləri və gəlir gətirən imkanlar barədə isə "Unicapital"ın direktoru Tofiq Həsənov çıxış edərək, iştirakçılara hansı vasitələrlə qazanc əldə etməyin yollarını izah edib.
Nəzəriyyəni real təcrübə ilə birləşdirən "SOCAR Capital"ın Baş investisiya direktoru Tolqa Kotan, illərin praktiki addımlarına əsaslanan çıxışı ilə investisiya yolunda qarşıya çıxan çağırışlardan və uğurlu strategiyalardan bəhs edib. Tədbirin ana mesajı isə Yelo Bank-ın Baş məhsul sahibi Elsevər Quliyevin təqdimatında öz əksini tapıb: “İnvestisiya: Pul işləsin, sən yox”.
Təqdimatlardan sonra tədbir daha dinamik müstəviyə – ekspertlərin panel müzakirəsinə keçid alıb. Paneldə Tolga Kotan (SOCAR Capital), Tofiq Həsənov (Unicapital) və Fərhad Mansurov (Bakı Fond Birjası) bir araya gəliblər. Bu bölümdə spikerlər öz praktik addımlarını və illərin sınağından keçmiş strategiyalarını iştirakçılarla bölüşərək, investisiyaya başlamaq istəyənlərin aktual suallarını canlı şəkildə cavablandırıblar.
Yelo Bank müştərilərinin maliyyə savadlılığını artırmaq və onlara parlaq gələcək qurmaqda dəstək olmaq üçün bu növ maarifləndirici tədbirləri davam etdirəcək.
Bankdan online tez kredit əldə etmək istəyirsiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_53366c4632d280006408132b3_o.jpg
The world of investment is essentially a gateway to new opportunities and a brighter future for everyone. To enhance the expertise of its team and open new financial horizons, Yelo Bank hosted its inaugural "Yelo Investment Panel" event.
The primary objective of the event was to debunk common investment myths and showcase accessible financial pathways. Leading experts from the country's top financial institutions joined the session to share their deep-seated knowledge and practical experiences with the participants.
Setting the foundation for the discussions, Farhad Mansurov and Nigar Agahuseynova from the Baku Stock Exchange provided detailed insights into the local investment environment and the nuances of stock trading. Following them, Tofig Hasanov, Director of Unicapital, highlighted various investment instruments and profit-generating opportunities, guiding the audience on how to maximize their financial returns.
Bridging theory with real-world practice, Tolga Kotan, Chief Investment Officer at SOCAR Capital, discussed the challenges and successful strategies he has encountered throughout his extensive career. The core message of the event was delivered by Elsever Guliyev, Chief Product Officer at Yelo Bank, with his compelling presentation: “Investment: Let the money work, not you.”
Following the individual presentations, the event transitioned into a dynamic panel discussion featuring Tolga Kotan, Tofig Hasanov, and Farhad Mansurov. During this interactive session, the speakers shared real-world tactics and time-tested strategies, providing live answers to key questions from those eager to start their own investment journeys.
Yelo Bank remains committed to organizing such educational initiatives to promote financial literacy and support the building of a brighter, more secure future.