https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_e34596acc9388e79dfa27d604_o.jpg
Qırmızı Ürəklər Fondu müqəddəs Ramazan ayı münasibətilə “Ramazan payı” ianə aksiyasına start verir. Aksiya çərçivəsində toplanan ianələr hesabına ölkə üzrə aztəminatlı ailələrə könüllülər tərəfindən müxtəlif ərzaq məhsullarından ibarət yardım bağlamaları hazırlanacaq. Təşəbbüsün əsas məqsədi sosial həssas qruplardan olan şəxslərə dəstək olmaq, Ramazan ayının paylaşma və həmrəylik dəyərlərini təşviq etməkdir.
Aksiya 24 fevral – 20 mart 2026-cı il tarixlərini əhatə edir. Fond bütün vətəndaşları və şirkətləri bu nəcib təşəbbüsə qoşulmağa dəvət edir. “Ramazan payı” aksiyasına ianə etmək üçün Birbank mobil tətbiqi vasitəsilə və ya vizualda təqdim olunan QR kodu skan edərək dəstək olmaq mümkündür.
Qeyd edək ki, Qırmızı Ürəklər Fondu fəaliyyət göstərdiyi 5 il müddətində bayram günlərində mütəmadi olaraq aztəminatlı ailələrə yönəlik müxtəlif sosial dəstək aksiyaları həyata keçirir.
“Red Hearts” – Qırmızı Ürəklər Fondu 2020-ci ildə Kapital Bank-ın bir qrup əməkdaşı tərəfindən könüllü qrupu olaraq fəaliyyətə başlamışdır. Həmin ildə dövlət qeydiyyatına alınan Fond ölkəmizdə ianəçilik mədəniyyətinin formalaşmasına xidmət edir. Ətraf mühitin mühafizəsi, ekoloji tarazlığın bərpası, təhsil, təlim-tədris, maarifləndirmə kimi cəmiyyətin həssas və vacib mövzularına dair sosial təşəbbüslərlə çıxış edən “Red Hearts”ın ali məqsədi yardımsevər insanları xeyriyyəçilik mədəniyyəti ətrafında birləşdirməkdir. Qırmızı Ürəklər Fondunun fəaliyyəti ilə ətraflı tanış olmaq və ianə edərək sözügedən mövzularda dəstək olmaq üçün redhearts.az saytına daxil ola bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_e34596acc9388e79dfa27d604_o.jpg
Фонд «Red Hearts» по случаю священного месяца Рамадан объявляет о старте благотворительной акции «Ramazan payı». В рамках акции на средства, собранные в виде пожертвований, волонтёрами будут сформированы продуктовые наборы с различными продовольственными товарами, которые будут доставлены малообеспеченным семьям по всей стране. Основной целью инициативы является оказание поддержки социально уязвимым группам населения, а также укрепление ценностей взаимопомощи, щедрости и солидарности, присущих месяцу Рамадан.
Акция продлится с 24 февраля по 20 марта 2026 года. Фонд призывает всех граждан и компании присоединиться к данной инициативе. Сделать пожертвование в рамках акции «Ramazan payı» можно через мобильное приложение Birbank, а также отсканировав QR-код, размещённый на визуальных материалах кампании.
Отметим, что за 5 лет своей деятельности Фонд «Red Hearts» на регулярной основе реализует различные программы социальной поддержки, приуроченные к праздничным дням и направленные на помощь малообеспеченным семьям.
Фонд «Red Hearts» был создан в 2019 году по инициативе сотрудников Kapital Bank. Фонд, зарегистрированный государством в 2020 году, служит формированию культуры благотворительности в нашей стране. Фонд активно участвует в решении таких актуальных и важных вопросов, как охрана окружающей среды, восстановление экологического баланса, образование, обучение и просвещение, принимая участие в различных социальных инициативах. Чтобы узнать больше о деятельности фонда и поддержать упомянутые сферы, сделав пожертвование, достаточно посетить сайт https://redhearts.az.