https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_bc1b445f378bb7b6d3b241af5_o.jpg
AZCON Holding şirkətlərindən olan "AzInTelecom" MMC bizneslərin rəqəmsallaşdırılması ilə bağlı iki tədbirdə – "Comelson İnnovasiya Forumu" və "Mühasib İnkişaf Forumu"nda iştirak edib.
28 fevral tarixində keçirilən “Comelson İnnovasiya Forumu”nda "AzInTelecom"un Marketinq şöbəsinin müdiri Murad Əhmədov SİMA Rəqəmsal Həllər Platformasının imkanları barədə danışıb. Forum boyu fəaliyyət göstərən xüsusi stenddə isə iştirakçılar şirkətin ən son rəqəmsal məhsulları ilə yaxından tanış olub və əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
1 mart tarixində "VM Group Academy" ilə birgə təşkil olunan “Mühasib İnkişaf Forumu”nda AzInTelecom-un Məhsul və xidmətlər şöbəsinin rəhbəri Tamerlan Məşədihəsənli çıxış edərək rəqəmsallaşmanın biznes proseslərinə verdiyi töhfələri qeyd edib. Forumun spikeri Murad Əhmədov "SİMA İmza"nın biznes həlləri mövzusunda çıxış edərək platformanın mühasiblər üçün yaratdığı üstünlüklər barədə danışıb. Forumda 200-dən çox mühasib iştirak edib və interaktiv sessiyada iştirakçılar tərəfindən gələn suallar ətraflı cavablandırılıb. Sonda keçirilən lotereyada seçilən 5 şanslı qalibə xüsusi hədiyyələr təqdim olunub.
Hər iki tədbir "AzInTelecom" üçün biznes icmaları ilə birbaşa təmas qurmaq, innovativ yanaşmaları paylaşmaq və rəqəmsal imza ekosistemini genişləndirmək baxımından uğurlu platforma rolunu oynayıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_bc1b445f378bb7b6d3b241af5_o.jpg
ООО «AzInTelecom» , одна из компаний AZCON Holding, приняло участие в двух мероприятиях, посвящённых цифровизации бизнеса — «Инновационный Форум Comelson» и «Форум Развития Бухгалтеров».
28 февраля на «Инновационном Форуме Comelson» руководитель отдела маркетинга AzInTelecom Мурад Ахмедов рассказал о возможностях платформы цифровых решений SİMA. В течение форума на стенде компании участники смогли ближе познакомиться с новейшими цифровыми продуктами и обсудить возможности сотрудничества.
1 марта на «Форуме развития бухгалтеров», организованном совместно с «VM Group Academy», руководитель отдела продуктов и услуг AzInTelecom Тамерлан Машадихасанли в своём выступлении отметил вклад цифровизации в бизнес-процессы. Спикер форума Мурад Ахмедов также выступил с презентацией бизнес-решений «SİMA İmza», подробно рассказав о возможностях платформы и подчеркнув её ключевые преимущества для бухгалтеров. В форуме приняли участие более 200 бухгалтеров. Во время интерактивной сессии участники получили развёрнутые ответы на свои вопросы. Завершился форум лотереей, в ходе которой пять участников получили специальные подарки.
Оба мероприятия стали для AzInTelecom успешной площадкой для прямого взаимодействия с бизнес-сообществами, обмена инновационными подходами и расширения экосистемы цифровой подписи.