https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_0525195f334e4670bb92e118e_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Böyük Britaniya parlamentinin üzvü, aviasiya, dənizçilik və dekarbonizasiya məsələləri üzrə nazir Kir Meyzer ilə görüş keçirib.
Görüşdə Azərbaycanın tranzit potensialı, şəhər daxilində nəqliyyat infrastrukturunun modernləşdirilməsi, Bakı Metropoliteni, dəmir yolu layihələri barədə məlumat verilib.
Həmçinin rəqəmsal nəqliyyat sistemləri, süni intellekt əsasında yaradılan "Rəqəmsal Nəqliyyat Əkizi" və Böyük Britaniya ilə hava əlaqələrinin genişləndirilməsi, uçuşların sayının artırılması imkanları müzakirə edilib.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_0525195f334e4670bb92e118e_o.jpg
Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev met with Keir Mather, a Member of the UK Parliament and Minister for Aviation, Maritime and Decarbonisation.
During the meeting, information was provided on Azerbaijan’s transit potential, the modernization of urban transport infrastructure, the Baku Metro, and railway projects.
The discussion also covered digital transport systems, the AI-based “Digital Transport Twin,” and opportunities to expand air connectivity with the United Kingdom, including increasing the number of flights.