https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_0525195f334e4670bb92e118e_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Böyük Britaniya parlamentinin üzvü, aviasiya, dənizçilik və dekarbonizasiya məsələləri üzrə nazir Kir Meyzer ilə görüş keçirib.
Görüşdə Azərbaycanın tranzit potensialı, şəhər daxilində nəqliyyat infrastrukturunun modernləşdirilməsi, Bakı Metropoliteni, dəmir yolu layihələri barədə məlumat verilib.
Həmçinin rəqəmsal nəqliyyat sistemləri, süni intellekt əsasında yaradılan "Rəqəmsal Nəqliyyat Əkizi" və Böyük Britaniya ilə hava əlaqələrinin genişləndirilməsi, uçuşların sayının artırılması imkanları müzakirə edilib.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_0525195f334e4670bb92e118e_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев провел встречу с членом парламента Великобритании, министром по вопросам авиации, судоходства и декарбонизации Киром Мейзером.
На встрече была представлена информация о транзитном потенциале Азербайджана, модернизации городской транспортной инфраструктуры, Бакинском метрополитене и железнодорожных проектах.
Также были обсуждены цифровые транспортные системы, созданный на основе искусственного интеллекта «Цифровой транспортный двойник», а также возможности расширения воздушного сообщения с Великобританией и увеличения количества рейсов.