https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_996c43a4ca1a9228b7cd66b17_o.jpg
Prezident İlham Əliyevin 23 fevral 2026-cı il tarixli Sərəncamına əsasən, “AzerGold” QSC-nin “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunmuş bir qrup əməkdaşı ilə görüş keçirilib.
Cəmiyyətin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov dövlət təltifinə layiq görülən mütəxəssisləri kollektiv adından təbrik edib.
Zakir İbrahimov bildirib ki, bu mükafat ölkəmizin dağ-mədən sənayesini uğurla təmsil edən “AzerGold” QSC-nin fəaliyyətə başlamasının 10 illiyi çərçivəsində həm fərdi nailiyyətlərə, həm də bütövlükdə kollektivin əməyinə verilən yüksək dəyərin göstəricisidir. Sədr göstərilən diqqətə görə kollektiv adından dövlət başçısına təşəkkürünü ifadə edib.
Qeyd olunub ki, bu etimad əməkdaşların fəaliyyətlərini daha böyük əzmlə davam etdirmələri üçün mühüm stimul yaradır.
Dövlət təltifinə layiq görülən əməkdaşlar onlara göstərilən yüksək diqqət və qayğıya görə ölkə rəhbərinə minnətdarlıqlarını bildiriblər. Onlar göstərilən etimadı doğruldacaqlarını və fəaliyyətlərini daha böyük məsuliyyətlə davam etdirəcəklərini vurğulayıblar.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_996c43a4ca1a9228b7cd66b17_o.jpg
Cостоялась встреча с группой сотрудников ЗАО «AzerGold», награжденных медалью «Tərəqqi» cогласно Указу Президента Ильхама Алиева от 23 февраля 2026 года.
Председатель правления компании Закир Ибрагимов от имени коллектива поздравил сотрудников, удостоенных государственной награды.
Закир Ибрагимов отметил, что данная награда свидетельствует о высокой оценке как индивидуальных достижений, так и деятельности коллектива в целом в рамках 10-летнего юбилея ЗАО «AzerGold», успешно представляющего горнодобывающую отрасль нашей страны. Председатель выразил благодарность главе государства за оказанное внимание и высокую оценку труда сотрудников компании.
Было отмечено, что оказанное доверие служит важным стимулом для дальнейшей работы и достижения новых успехов.
Сотрудники, награжденные государственной наградой, выразили благодарность главе государства за проявленное к ним внимание и заботу. Они подчеркнули, что оправдают оказанное им доверие и продолжат свою деятельность с еще большей ответственностью.