https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_8b2eb555f60cad8ab08caa678_o.jpg
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (İRİA) EPAM ilə əməkdaşlıq çərçivəsində “İşə qəbul və öyrət" konsepti əsasında “Karyera Mükəmməlliyi” proqramına müraciətləri açıq elan edir. Proqramın məqsədi Azərbaycanda İT sahəsində erkən karyera mərhələsində olan istedadları cəlb edərək onların əmək bazarında yüksək tələbat olan bacarıqlara yiyələnməsini təmin etməkdir.
“Karyera Mükəmməlliyi” proqramı “İşə qəbul və öyrət" konsepti əsasında həyata keçiriləcək. Bu konsept işə qəbul və təlim prosesini birləşdirən müasir yanaşmadır. Belə ki, bu yanaşma çərçivəsində iştirakçılar seçilərək işə qəbul olunur və onlar yalnız nəzəri biliklər əldə etmir, eyni zamanda real iş mühitində, gündəlik iş prosesinin bir hissəsi kimi praktik təcrübə qazanırlar. Proqramda qabaqcıl süni intellekt həllərinin tətbiqi ilə biznes analitika, proqram mühəndisliyi, mobil tərtibatçılıq və digər İT istiqamətlər üzrə karyera inkişafı imkanları təqdim olunur.
Proqram müddətində iştirakçılar EPAM komandasının üzvü kimi layihələr üzərində çalışır, təcrübəli sənaye ekspertlərinin dəstəyi ilə peşəkar bacarıqlarını inkişaf etdirəcəklər. Bu yanaşma öyrənmə və real iş təcrübəsini birləşdirərək iştirakçıların qlobal İT karyerasına daha sürətli inteqrasiyasını təmin edəcəkdir.
“Karyera Mükəmməlliyi” proqramı beş ay davam edəcək və müraciət üçün əsas şərtlər İT sahəsində 1 ildən artıq iş təcrübəsi, minimum B1 səviyyəsində ingilis dili biliyi və tam ştat olmaqla distant və ya Bakı şəhərində ofisdə işləmək imkanının olmasıdır.
Proqrama müraciətlərin qəbulu 31 mart 2026-cı il tarixinədək davam edəcək.
Müraciətlər üçün link: Discover Exciting Job Opportunities | EPAM Careers
Qeyd edək ki, İRİA “EPAM Azərbaycan” ilə 2025-ci ildən etibarən əməkdaşlıq etməkdədir. Bu əməkdaşlıq çərçivəsində “mygov Biznes” platformasının formalaşdırılması, həmçinin süni intellekt həllərinin yaradılması istiqamətində layihələr həyata keçirilməkdədir.

The Innovation and Digital Development Agency (IDDA), in collaboration with EPAM Azerbaijan, announces the launch of applications for the “Career Excellence” program, implemented under the “Hire and Train” concept. The program aims to attract early-career IT talents in Azerbaijan and enable them to acquire high-demand skills required in the labor market.
The “Career Excellence” program will be implemented under the “Hire and Train” concept, a modern approach that combines recruitment with training. Within this framework, selected participants are hired and not only gain theoretical knowledge but also acquire hands-on experience as part of their daily work in a real professional environment. The program offers career development opportunities in business analytics, software engineering, mobile development, and other IT fields, leveraging advanced artificial intelligence solutions.
During the program, participants will work on projects as members of the EPAM team and develop their professional skills with the support of experienced industry experts. This approach, which combines learning with real-world work experience, will enable participants to integrate more rapidly into global IT careers.
The “Career Excellence” program will run for five months. The main eligibility requirements include over one year of work experience in the IT field, a minimum B1 level of English proficiency, and availability to work full-time either remotely or from the office in Baku.
The application deadline for the program is 31 March 2026.
It should be noted that the IDDA has been collaborating with EPAM Azerbaijan since 2025. As part of this collaboration, projects are being carried out to develop the MyGov Business platform and create artificial intelligence solutions.