https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_ed26410f453973a88b4db0732_o.jpg
Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA) tərəfindən hər il ənənəvi olaraq keçirilən “Bankçılıq Mükafatları” çərçivəsində 2025-ci ilin yekunları üzrə qaliblər elan edilib. Yelo Bank-ın ötən il ərzində müxtəlif istiqamətlər üzrə həyata keçirdiyi effektiv fəaliyyət ABA tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.
Bank aşağıdakı 6 fərqli nominasiya üzrə mükafata layiq görülüb:
- Korporativ sosial məsuliyyət;
- Maliyyə savadlılığı dəstəkçisi;
- Təhsil dəstəkçisi;
- Kiçik və Orta Biznesin maliyyə əlçatanlığının artırılması ilə əlaqədar tədbirlər keçirmiş ABA üzvü;
- Rəqəmsal ödənişlər sahəsində innovativ layihələrin tətbiqi;
- Dayanıqlı bankçılıq üzrə layihələr (ESG).
Yelo Bank üçün 2025-ci il həm rəqəmsallaşma, həm də sosial məsuliyyət baxımından olduqca məhsuldar keçib. Sözügedən istiqamətlər üzrə həyata keçirilən layihələr, xüsusilə təhsilə dəstək, KOB-in maliyyələşdirilməsi və dayanıqlı inkişaf təşəbbüsləri Bankın gündəlik fəaliyyət strategiyasının ayrılmaz hissəsidir.
Tecili kredit axtarırsınız? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_ed26410f453973a88b4db0732_o.jpg
По итогам 2025 года объявлены победители ежегодной инициативы «Банковские награды», традиционно проводимой Ассоциацией банков Азербайджана (АБА). Деятельность Yelo Bank в различных направлениях за прошедший год получила высокую оценку со стороны Ассоциации.
Банк был удостоен наград сразу в шести номинациях:
- корпоративная социальная ответственность;
- поддержка финансовой грамотности;
- поддержка образования;
- вклад в повышение финансовой доступности для малого и среднего бизнеса среди членов АБА;
- внедрение инновационных проектов в сфере цифровых платежей;
- проекты в области устойчивого банкинга (ESG).
2025 год стал для Yelo Bank особенно продуктивным как в сфере цифровой трансформации, так и в области социальной ответственности. Реализованные инициативы — в частности поддержка образования, финансирование малого и среднего бизнеса, а также проекты устойчивого развития — являются неотъемлемой частью стратегического курса Банка и его повседневной деятельности.
Нужен срочный кредит? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az