https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_13774cb30df3e196c6cfd63de_o.jpg
Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının (ABA) təşkilatçılığı ilə keçirilən “Bankçılıq Mükafatları – 2025”in qalibləri müəyyən olunub. Kapital Bank 7 nominasiyada mükafata layiq görülüb.
ABA-nın 35 illik yubileyinə təsadüf edən qiymətləndirmənin nəticələrinə əsasən, Kapital Bank “Korporativ sosial məsuliyyət”, “Maliyyə savadlılığı dəstəkçisi”, “Təhsil dəstəkçisi”, “Kiçik və Orta Biznesin maliyyə əlçatanlığının artırılması ilə əlaqədar tədbirlər keçirmiş ABA üzvü”, “Rəqəmsal ödənişlər sahəsində innovativ layihələrin tətbiqi”, “Rəqəmsal ödənişlərdə təhlükəsizliyə dair maarifləndirmə layihələri” və “Beynəlxalq əməkdaşlığın inkişafında fərqlənən bank” nominasiyaları üzrə qalib olub.
Qeyd edək ki, Kapital Bank ötən il ərzində bu istiqamətlərin hər biri üzrə məqsədyönlü və davamlı layihələr həyata keçirib. Bankın korporativ sosial məsuliyyət təşəbbüsləri, maliyyə savadlılığının artırılmasına və təhsilə dəstəyi, sahibkarlığın inkişafına töhfələri, rəqəmsal ödənişlər sahəsində innovativ yanaşmaları və təhlükəsizlik üzrə maarifləndirmə fəaliyyəti, eləcə də beynəlxalq əməkdaşlıq istiqamətində atdığı addımlar onun uzunmüddətli inkişaf strategiyasının əsas prioritetlərini təşkil edir.

Kapital Bank awarded in 7 nominations
The winners of the “Bankçılıq Mükafatları – 2025” (Banking Awards 2025), organized by the Association of Banks of Azerbaijan (ABA), have been announced. Kapital Bank was recognized as a laureate in 7 nominations.
Based on the evaluation results held in celebration of ABA’s 35th anniversary, Kapital Bank was named a winner in the following categories: “Corporate social responsibility”, “Promotion of financial literacy”, “Support to education”, “ABA member that organized initiatives to enhance access to finance for small and medium-sized businesses”, “Implementation of innovative projects in digital payments”, “Awareness initiatives on digital payment security” and “Bank distinguished in the development of international cooperation”.
Over the past year, Kapital Bank has implemented a range of targeted and consistent initiatives across these areas. The bank’s corporate social responsibility programs, efforts to enhance financial literacy and support education, contributions to the development of entrepreneurship, innovative approaches in digital payments, activities aimed at strengthening security awareness, as well as steps taken to expand international cooperation, remain key priorities of its long-term development strategy.