https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_b16d31658aa624a61ab982327_o.jpg
PAŞA Bank biznes, müştəriləri üçün nəzərdə tutulan mobil tətbiqinin yenilənmiş versiyasını istifadəyə verib.
Bu tətbiqdə “Tarifim”, “Linklə ödəniş” və “Onlayn biznes krediti” kimi məhsullar istifadəçilərə təqdim olunur. Əsas əməliyyatlar bir ekranda cəmlənərək, ödənişlər, mübadilə, çıxarışlar və kartların idarəsi daha sürətli və rahat şəkildə həyata keçirilir.
Tətbiq fərdiləşdirmə imkanları (qaranlıq/işıqlı rejim və rəng seçimi), canlı dəstək və müraciətlərin izlənməsi, eləcə də qeydiyyatsız istifadə imkanı verən qonaq rejimi ilə istifadəçi təcrübəsini daha da rahat edir.
PAŞA Bank rəqəmsal həllərini davamlı inkişaf etdirərək biznes müştərilərinə daha çevik və səmərəli xidmətlər təqdim edir. Bank korporativ, kiçik və orta bizneslər üçün investisiya bankçılığı, ticarətin maliyyələşdirilməsi və aktivlərin idarə olunması istiqamətlərində geniş xidmət portfeli ilə çıxış edir.
Qeyd edək ki, PAŞA Bank beynəlxalq reytinq agentliyi Standard & Poor's 2026-cı ildə PAŞA Bank-ın kredit reytinqini "BB-/B" səviyyəsində “Pozitiv” proqnoz ilə təsdiqləyib. Bank eyni zamanda International Investor Magazine tərəfindən 2026-cı il üzrə "Azərbaycanın ən yaxşı bankı" və "Azərbaycanın ən yaxşı KOS bankı" seçilib. 2024–2025-ci illərdə Euromoney, Global Finance və Stevie Awards tərəfindən də bir sıra beynəlxalq mükafatlara layiq görülüb, o cümlədən Stevie Awards-da "İlin şirkəti" nominasiyasında "Gold Stevie" mükafatını qazanan ilk Azərbaycan bankı olub.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_b16d31658aa624a61ab982327_o.jpg
PASHA Bank has launched an updated version of its mobile application designed for business customers.
The app offers products such as “My Tariff,” “Payment via Link,” and “Online Business Loan.” Key operations are consolidated on a single screen, enabling faster and more convenient execution of payments, currency exchange, account statements, and card management.
The application further enhances user experience through customization options (dark/light mode and color selection), live support with request tracking, and a guest mode that allows usage without registration.
PASHA Bank continues to advance its digital solutions, providing business clients with more flexible and efficient services. The Bank offers a broad portfolio of services in investment banking, trade finance, and asset management for corporate, small, and medium-sized enterprises.
It is worth noting that in 2026, the international rating agency Standard & Poor’s affirmed PAŞA Bank’s credit rating at “BB-/B” with a “Positive” outlook. The Bank was also named “Best Bank in Azerbaijan” and “Best SME Bank in Azerbaijan” for 2026 by International Investor Magazine. In 2024–2025, it received multiple international awards from Euromoney, Global Finance, and Stevie Awards, including the “Gold Stevie” for “Company of the Year,” becoming the first bank in Azerbaijan to receive this distinction.