https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_b16d31658aa624a61ab982327_o.jpg
PAŞA Bank biznes, müştəriləri üçün nəzərdə tutulan mobil tətbiqinin yenilənmiş versiyasını istifadəyə verib.
Bu tətbiqdə “Tarifim”, “Linklə ödəniş” və “Onlayn biznes krediti” kimi məhsullar istifadəçilərə təqdim olunur. Əsas əməliyyatlar bir ekranda cəmlənərək, ödənişlər, mübadilə, çıxarışlar və kartların idarəsi daha sürətli və rahat şəkildə həyata keçirilir.
Tətbiq fərdiləşdirmə imkanları (qaranlıq/işıqlı rejim və rəng seçimi), canlı dəstək və müraciətlərin izlənməsi, eləcə də qeydiyyatsız istifadə imkanı verən qonaq rejimi ilə istifadəçi təcrübəsini daha da rahat edir.
PAŞA Bank rəqəmsal həllərini davamlı inkişaf etdirərək biznes müştərilərinə daha çevik və səmərəli xidmətlər təqdim edir. Bank korporativ, kiçik və orta bizneslər üçün investisiya bankçılığı, ticarətin maliyyələşdirilməsi və aktivlərin idarə olunması istiqamətlərində geniş xidmət portfeli ilə çıxış edir.
Qeyd edək ki, PAŞA Bank beynəlxalq reytinq agentliyi Standard & Poor's 2026-cı ildə PAŞA Bank-ın kredit reytinqini "BB-/B" səviyyəsində “Pozitiv” proqnoz ilə təsdiqləyib. Bank eyni zamanda International Investor Magazine tərəfindən 2026-cı il üzrə "Azərbaycanın ən yaxşı bankı" və "Azərbaycanın ən yaxşı KOS bankı" seçilib. 2024–2025-ci illərdə Euromoney, Global Finance və Stevie Awards tərəfindən də bir sıra beynəlxalq mükafatlara layiq görülüb, o cümlədən Stevie Awards-da "İlin şirkəti" nominasiyasında "Gold Stevie" mükafatını qazanan ilk Azərbaycan bankı olub.

Мобильное приложение PASHA Bank Business теперь с обновленным интерфейсом
Мобильное приложение PASHA Bank Business теперь с обновленным интерфейсом Мобильное приложение PASHA Bank Business теперь с обновленным интерфейсом
PASHA Bank представил обновлённую версию мобильного приложения PASHA Bank Business предназначенного для бизнес-клиентов.
В приложении пользователям теперь доступны такие продукты, как Tarifim, оплата по ссылке, а также заявка на онлайн бизнес-кредит. Основные операции собраны на одном экране, что позволяет быстрее и удобнее осуществлять платежи, валютные операции, получать выписки и управлять картами.
Приложение также улучшает пользовательский опыт за счёт возможностей персонализации (тёмный/светлый режим и выбор цветовой темы), функции онлайн-поддержки и отслеживания обращений, а также гостевого режима, позволяющего пользоваться приложением без регистрации.
PASHA Bank продолжает развивать цифровые решения, предлагая бизнес-клиентам более гибкие и эффективные услуги. Банк предоставляет широкий спектр услуг в области инвестиционного банкинга, торгового финансирования и управления активами для корпоративных, малых и средних предприятий.
Отметим, что международное рейтинговое агентство Standard & Poor’s в 2026 году подтвердило кредитный рейтинг PASHA Bank на уровне «BB-/B» с прогнозом «Позитивный». Кроме того, журнал International Investor Magazine признал банк «Лучшим банком Азербайджана» и «Лучшим банком для МСБ в Азербайджане» по итогам 2026 года. В 2024–2025 годах банк также был удостоен ряда международных наград от Euromoney, Global Finance и Stevie Awards, включая премию «Gold Stevie» в номинации «Компания года» — впервые среди банков Азербайджана.