https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_7fbb6e00237fdd19a032cdf67_o.jpg
8 aprel 2026-cı il tarixində "Auditoriyada məzun var" layihəsi çərçivəsində Bakı Fond Birjasının Analitiki və UNEC məzunu Nərmin Bayramlı UNEC tələbələri ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Nərmin Bayramlı tələbələr üçün “Azərbaycanın makro, mikro iqtisadi və kapital bazarlarına dair bülletenin təqdimatı”nı təqdim edərək, bazarın əsas göstəriciləri, dinamikası və inkişaf trendləri barədə ətraflı məlumat verib.
UNEC-in əsas tədris binasında Bakı Fond Birjasının dəstəyi ilə yaradılmış "Maliyyə laboratoriyası" 2015-ci ildən fəaliyyət göstərir. Əməkdaşlıq çərçivəsində "Maliyyə laboratoriyası"nda layihə, təlim və seminarların təşkil edilməsi, BFB mütəxəssislərin təcrübəsinin paylaşılması, BFB-də mövcud olan aktiv vakansiyalar və təcrübə proqramları haqda məlumatlandırılması məqsədilə “UNEC”də “Karyera günləri”nin keçirilməsində iştirakı nəzərdə tutulub.
Bakı Fond Birjası və UNEC tələbələrin peşəkar inkişafına dəstək olmaq məqsədilə bu cür əməkdaşlıq tədbirlərini davam etdirməyi planlaşdırır.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_7fbb6e00237fdd19a032cdf67_o.jpg
On April 8, 2026, within the framework of the “There is a Graduate in the Auditorium” project, Narmin Bayramli, an Analyst at the Baku Stock Exchange and a graduate of UNEC, held a meeting with UNEC students.
During the session, Narmin Bayramli delivered a presentation titled “Bulletin on Azerbaijan’s Macro, Microeconomic and Capital Markets”, providing students with comprehensive insights into key market indicators, current dynamics, and emerging development trends.
The “Finance Laboratory,” established in 2015 in the main academic building of UNEC with the support of the Baku Stock Exchange, continues to operate actively. Within the framework of this collaboration, the laboratory facilitates the organization of projects, training sessions, and seminars, promotes knowledge-sharing by BSE experts, and provides information on available vacancies and internship opportunities at the Baku Stock Exchange. Additionally, it supports participation in “Career Days” organized at UNEC.
The Baku Stock Exchange and UNEC plan to continue implementing such collaborative initiatives to support the professional development of students.