https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_3fdb5a75ec4417441d87da68a_o.jpg
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi (EMTA) ilə “Azərbaycan Sənaye Bankı” ASC arasında müvəkkil kredit təşkilatı vasitəsilə Enerji effektivliyi fondunun vəsaiti hesabına güzəştli kreditlərin verilməsinə dair əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
Müqaviləni EMTA-nın İdarə Heyətinin sədr müavini Rövşən İsmayılov və “Azərbaycan Sənaye Bankı” ASC-nin İdarə Heyətinin üzvü, Satış və Marketinq üzrə Baş İnzibatçı Anar Məmmədov imzalayıblar.
Rövşən İsmayılov Fondun vəsaiti hesabına enerji effektivliyi üzrə tədbirlərin həyata keçirilməsinin təşviqi məqsədilə banklarla imzalanan əməkdaşlıq müqavilələrinin əhəmiyyətini diqqətə çatdırıb. O, Fondun vəsaiti hesabına banklar vasitəsilə güzəştli kreditlərin verilməsi nəticəsində həyata keçiriləcək layihələrin vacibliyindən danışıb.
Anar Məmmədov enerji effektivliyi ilə bağlı layihələrə Fondun vəsaiti hesabına güzəştli kreditlərin ayrılması ilə bankların bu istiqamətdə layihələrin reallaşdırılmasında yeni imkanlar əldə etdiyini bildirib. O, imzalanan müqavilə çərçivəsində qarşılıqlı əməkdaşlığın səmərəli olacağına inamını ifadə edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_3fdb5a75ec4417441d87da68a_o.jpg
A cooperation agreement has been signed between the Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA) and Azerbaijan Industry Bank OJSC for the provision of preferential loans from the Energy Efficiency Fund through an authorized credit organization.
The agreement was signed by Rovshan Ismayilov, Deputy Chairman of the Board of AERA, and Anar Mammadov, Executive Board Member, Chief Sales and Marketing Officer at Azerbaijan Industrial Bank OJSC.
Rovshan Ismayilov highlighted the significance of the cooperation agreements signed with banks to promote the implementation of energy efficiency measures, and spoke about the importance of the projects to be realized as a result of the provision of preferential loans by banks through the Fund.
Anar Mammadov stated that preferential lending for energy efficiency measures through the Fund opens up new opportunities for banks in the implementation of projects in this field. He expressed confidence that activities under the signed agreement will be effective.