https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_1c7ec29fa4550d8430da0aeda_o.jpg
9 aprel 2026-cı il tarixində Özbəkistanda səfərdə olan SOCAR-ın vitse-prezidenti Arzu Cavadova “Özbəkneftqaz” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Abdugani Sanginov ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Özbəkistan strateji tərəfdaşlığına uyğun olaraq şirkətlər arasında ikitərəfli əməkdaşlığın dinamik inkişafından məmnunluq ifadə olunub. Tərəflər əlaqələrin cari vəziyyətinə və inkişaf perspektivlərinə dair müzakirələr aparıblar.
Söhbət zamanı “Üstyurt” kəşfiyyat sahəsində geoloji kəşfiyyat üzrə birgə layihənin icrası istiqamətində görülən işlər nəzərdən keçirilib, qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_1c7ec29fa4550d8430da0aeda_o.jpg
On 9 April 2026, during her visit to Uzbekistan, SOCAR Vice President Arzu Javadova met with Abdugani Sanginov, Chairman of the Board of Uzbekneftegaz.
During the meeting, satisfaction was expressed with the dynamic development of bilateral cooperation between the companies in line with the strategic partnership between Azerbaijan and Uzbekistan. The parties discussed the current state of cooperation and prospects for its further development.
The discussions also covered progress in the implementation of the joint geological exploration project in the Ustyurt exploration area, as well as other issues of mutual interest.