Yelo Bank 2026-cı ilin birinci rübü üzrə maliyyə göstəricilərini açıqlayıb. Hesabat dövrünün nəticələrinə əsasən, Bank həm gəlirlilik, həm də kapital dayanıqlığı üzrə artım dinamikasını qoruyub saxlayıb. Rəqəmlərə nəzər yetirdikdə rüb üzrə əsas göstəricilər belədir:
2026-cı ilin ilk üç ayı ərzində Yelo Bank-ın faiz gəlirləri ötən ilin analoji dövrü ilə müqayisədə 25% artaraq 51 mln manata yüksəlib. Qeyri-faiz gəlirləri isə 2 mln manatı ötüb. Rüb ərzində Bank 6.6 mln manat xalis mənfəət əldə edib.
Ümumi kredit portfeli ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 13% (120 mln manat) artaraq 1 mlrd 80 mln manata yüksəlib. Real sektorun dəstəklənməsini prioritet hesab edən Bank-ın biznes kredit portfeli 672 mln manat təşkil edir ki, bu da ümumi portfelin 62%-dən çox olmaqla mühüm hissəsini əhatə edir. İstehlak kreditləri üzrə portfel isə analoji dövrlə müqayisədə 15% (55 mln manat) artaraq rübün sonuna 410 mln manat olub.
Müştərilərin maliyyə tərəfdaşı olaraq Bank-a olan etimadı əmanət portfelinin həcmində özünü göstərir. Bankın əmanət portfeli ötən ilin ilk rübü ilə müqayisədə 16% (147 mln manat) böyüyərək 1 mlrd 60 mln manatı ötüb.
Məcmu kapital ilin əvvəli ilə müqayisədə artaraq 177 mln manata yüksəlib. Məcmu kapitalın adekvatlıq əmsalı 13.48%, birinci dərəcəli kapitalın adekvatlıq əmsalı isə 11.69% olmaqla, hər iki göstərici üzrə requlyativ tələbləri üstələyir.
Bankın ümumi aktivlərinin həcmi isə hesabat tarixinə 1 mlrd 513 mln manat səviyyəsindədir.
Yelo Bank ili yüksək templə başlayaraq maliyyə göstəricilərində artım dinamikasını qorumağa nail olub. Bank xüsusilə real sektorun, kiçik və orta sahibkarlığın dəstəklənməsini özünün strateji prioriteti hesab edir. Qarşıdakı dövrdə də Yelo Bank texnoloji həllərin tətbiqini sürətləndirməklə, müştərilərin maliyyə ehtiyaclarını müasir standartlara uyğun qarşılamağı və cəmiyyət üçün əlavə dəyər yaratmağı hədəfləyir.
Sərfəli kredit online şəkildə əldə etmək istəyirsiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

Yelo Bank increased its interest income by 25% in the first quarter
Yelo Bank increased its interest income by 25% in the first quarter Yelo Bank increased its interest income by 25% in the first quarter
Yelo Bank has announced its financial results for the first quarter of 2026. According to the reporting period, the Bank maintained a growth trend in both profitability and capital sustainability. The key performance indicators for the quarter are as follows:
During the first three months of 2026, Yelo Bank’s interest income rose by 25% compared to the same period last year, reaching 51 million AZN. Non-interest income exceeded 2 million AZN. Within the quarter, the Bank achieved a net profit of 6.6 million AZN.
The total loan portfolio increased by 13% (120 million AZN) year-on-year, rising to 1 billion 80 million AZN. Prioritizing support for the real sector, the Bank's business loan portfolio stands at 672 million AZN, accounting for a significant share—more than 62%—of the total portfolio. The consumer loan portfolio grew by 15% (55 million AZN) compared to the same period last year, reaching 410 million AZN by the end of the quarter.
Customer trust in the Bank as a financial partner is reflected in the volume of the deposit portfolio. The Bank's deposit portfolio grew by 16% (147 million AZN) compared to the first quarter of last year, exceeding 1 billion 60 million AZN.
Total capital increased compared to the beginning of the year, reaching 177 million AZN. The total capital adequacy ratio stood at 13.48%, and the Tier 1 capital adequacy ratio was 11.69%, both exceeding regulatory requirements.
As of the reporting date, the Bank's total assets stand at 1 billion 513 million AZN.
Starting the year at a high pace, Yelo Bank has succeeded in maintaining growth momentum in financial indicators. The Bank considers supporting the real sector, as well as small and medium-sized enterprises (SMEs), its strategic priority. In the upcoming period, Yelo Bank aims to accelerate the implementation of technological solutions to meet customers' financial needs in accordance with modern standards and create additional value for society.