https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_190dcd22767bfc9235f35c695_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın aktivləri 31 mart 2026-cı il tarixinə 11,8 milyard manat təşkil edib. Müştərilərə verilən kreditlərin həcmi isə 5,5 milyard manatdır.
31 mart 2026-cı il tarixinə olan nəticələrə görə bankda müştəri depozitlərinin həcmi 8,5 milyard manat təşkil edib. Bankın 31 mart 2026-cı il tarixinə tutulmalardan sonra məcmu kapitalı 1,2 milyard manat, adi və imtiyazlı səhmlər isə 256 milyon manatdır.
Bankın xalis mənfəəti isə ötən ilin analoji dövrü ilə müqayisədə 2 dəfədən çox, yəni 119% arataraq 120 milyon manata çatıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_190dcd22767bfc9235f35c695_o.jpg
The country’s first bank, Kapital Bank, has announced its financial results as of March 31, 2026. As of the reporting date, the Bank’s total assets amounted to AZN 11.8 billion, while the volume of loans issued to customers reached AZN 5.5 billion.
According to the results as of March 31, 2026, customer deposits stood at AZN 8.5 billion. The Bank’s total capital after deductions amounted to AZN 1.2 billion, and the total value of common and preferred shares was AZN 256 million.
Kapital Bank’s net profit increased by more than twofold compared to the same period last year, rising by 119% to reach AZN 120 million.