https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_6151669834f53b934a47a4a9a_o.jpg
"AccessBank" Azərbaycanda sahibkarlıq və pərakəndə bankçılıq sahəsində mövqeyini möhkəmləndirməklə yanaşı, fərdi bankçılıq istiqamətinin inkişafında yeni mərhələyə qədəm qoyduğunu elan edib.
2023-cü ildə istifadəyə verilmiş və fərdi bankçılıq xidmətləri təqdim edən "VİP Club" məhsulu bu gündən etibarən rebrendinq edilərək “Private Banking” adı altında fəaliyyətini davam etdirəcək.
Rebrendinq çərçivəsində “Private Banking” konsepsiyası daha da təkmilləşdirilərək müştərilərə fərdiləşdirilmiş yanaşma, yüksəksəviyyəli xidmət və həyat tərzinə uyğun kompleks həllər təqdim etməyə yönəlib. Yeni yanaşma müştərilərin vaxtına qənaət edən, gündəlik prosesləri sadələşdirən və əlavə dəyər yaradan xidmət modelinə əsaslanır.
“AccessBank" olaraq əsas prioritetimiz müştərilərimizə yalnız maliyyə xidmətləri təqdim etmək deyil, onların gündəlik həyatını asanlaşdıran, vaxtlarına qənaət edən və real dəyər yaradan həllər formalaşdırmaqdır. "VİP Club"un “Private Banking” olaraq rebrendinqi bu istiqamətdə atdığımız növbəti strateji addımdır. İnanırıq ki, yenilənmiş konsepsiya ilə müştərilərimizə daha yüksək səviyyədə fərdiləşdirilmiş xidmət və premium bankçılıq təcrübəsi təqdim edəcəyik”, - deyə bankın İdarə Heyətinin üzvü, Baş Biznes İnzibatçısı Renat Hümbətov deyib.
Qeyd edilib ki, “Private Banking” artıq yalnız bank məhsulu deyil, eyni zamanda müştərilərlə uzunmüddətli və etibarlı tərəfdaşlığa əsaslanan xidmət modelidir. Son iki il ərzində bu yanaşma öz nəticəsini göstərib – Bankın premium müştəri seqmentində əhəmiyyətli artım qeydə alınıb. Bu müddət ərzində müştəri bazasında böyük artım müşahidə olunub ki, bu da təqdim olunan fərdi yanaşma və yüksək xidmət keyfiyyətinə olan etimadın göstəricisidir.
Hazırda “Private Banking” çərçivəsində müştərilərə depozit, kredit və investisiya həlləri ilə yanaşı, aviabiletlərin təşkili, viza dəstəyi, sığorta xidmətləri və eksklüziv tədbirlərə çıxış kimi qeyri-maliyyə üstünlükləri də təqdim olunur. Bu xidmətlər müştərilərin yalnız maliyyə deyil, ümumi həyat keyfiyyətinin artırılmasına yönəlib.
“Private Banking bizim üçün sadəcə bir xidmət modeli deyil – bu, müştərilərimizlə qurduğumuz etibarlı və uzunmüddətli tərəfdaşlığın ifadəsidir. Son iki il ərzində qazandığımız təcrübə göstərdi ki, fərdi yanaşma və yüksək xidmət keyfiyyəti müştərilər tərəfindən yüksək qiymətləndirilir. Yeni mərhələdə məqsədimiz bu yanaşmanı daha da inkişaf etdirərək, müştərilərimizə onların həyat tərzinə uyğun, dəyər yaradan və fərq yaradan həllər təqdim etməkdir”, - deyə "Private Banking" məhsulunun rəhbəri Vüsalə Quliyeva bildirib.
Yeni mərhələdə bank premium tərəfdaş şəbəkəsinin genişləndirilməsini, müştərilərə daha çox fərdi imtiyazların təqdim olunmasını və xidmətlərin həyat tərzi yönümlü formatda inkişafını əsas prioritetlər kimi müəyyən edib.
"AccessBank" Azərbaycanın mikromaliyyələşdirmə bazarında lider olaraq, 2002-ci ildən kiçik və orta bizneslərə xidmət göstərir. Bankın səhmdarları sırasında Asiya İnkişaf Bankı, Avropa İnvestisiya Bankı, Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası kimi beynəlxalq təşkilat və qurumlar yer alır. Bankın 14-ü Bakıda, 25-ü bölgələrdə olmaqla, 39 filialı fəaliyyət göstərir və müştərilər üçün əlçatan maliyyələşdirmə imkanlarını təqdim etməyə davam edir.
"AccessBank" QSC Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı tərəfindən 25 oktyabr 2002-ci il tarixli 245 saylı lisenziya əsasında fəaliyyət göstərir. Bankın Baş ofisi Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Tbilisi prospekti 3 ünvanında yerləşir.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_6151669834f53b934a47a4a9a_o.jpg
AccessBank объявил о запуске нового этапа развития направления приватного банкинга, продолжая усиливать позиции на рынке предпринимательского и розничного банковского обслуживания Азербайджана.
Продукт VİP Club, действующий с 2023 года и ориентированный на премиальный сегмент клиентов, прошел ребрендинг и будет развиваться под названием Private Banking.
Обновленная концепция делает акцент на персонализированном подходе, высоком уровне обслуживания и комплексных решениях, соответствующих образу жизни клиентов. Новая модель направлена на экономию времени клиентов, упрощение повседневных финансовых задач и создание дополнительных ценностей.
«Наш приоритет - не просто предоставление финансовых услуг, а создание решений, которые действительно упрощают жизнь клиентов и приносят им дополнительную ценность. Ребрендинг VİP Club в Private Banking - это очередной шаг в развитии данного подхода. Мы рассчитываем, что обновленный формат позволит предложить клиентам еще более высокий уровень сервиса и индивидуального обслуживания», - отметил член Правления, главный бизнес администратор AccessBank Ренат Гумбатов.
Private Banking - это не только банковские продукты, но и модель долгосрочного сотрудничества с клиентами. За последние два года банк зафиксировал заметный рост в премиальном сегменте, а также расширение клиентской базы, что свидетельствует о востребованности индивидуального подхода и высокого качества сервиса.
В рамках Private Banking клиентам доступны депозитные, кредитные и инвестиционные решения, а также ряд дополнительных услуг - организация авиаперелетов, визовая поддержка, страхование и доступ к эксклюзивным мероприятиям.
«Для нас Private Banking - это, прежде всего, доверие и долгосрочные отношения с клиентами. Мы видим высокий интерес к индивидуальным решениям и премиальному сервису. На новом этапе планируем расширять возможности этого направления и предлагать клиентам еще более гибкие и удобные решения», — отметила руководитель направления Private Banking Вюсаля Гулиева.
На новом этапе Банк определил в качестве ключевых приоритетов расширение сети премиальных партнеров, предоставление клиентам дополнительных индивидуальных привилегий и развитие сервисов в формате, ориентированном на образ жизни клиентов.
В настоящее время банк располагает 39-ю филиалами, 14 из которых находятся в Баку, а 25 – в регионах, и продолжает предоставлять доступные финансовые решения для клиентов. Для получения дополнительной информации о филиалах вы можете перейти по этой ссылке.
Для получения более подробной информации об услугах банка вы можете связаться с Контактным центром, позвонив по номеру 151, или посетить веб-сайт банка по адрес www.accessbank.az. Также мы можете ознакомиться со страницами банка в социальных сетях.