https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_428d491a9024dd62bee61e61f_o.jpg
“Azerconnect Group” və qlobal texnologiya nəhəngi “NVIDIA” arasında tərəfdaşlıq müqaviləsi imzalanıb. Müqavilə “Azerconnect Group”un baş direktoru Emil Məsimov və “NVIDIA”nın baş vitse-prezidenti Cef Fişer tərəfindən ABŞ-də imzalanıb. Əməkdaşlığın ilkin mərhələsində “Azerconnect Group” “GeForce NOW” xidmətini təqdim edəcək.
“Azerconnect Group” rəhbərliyi ABŞ səfəri zamanı “NVIDIA”nın telekommunikasiya sahəsində biznesin inkişafı üzrə qlobal vitse-prezidenti Kris Penrouzun başçılıq etdiyi komanda ilə görüşlər keçirib. Əməkdaşlığın növbəti mərhələsi üçün süni intellektəsaslı şəbəkələr, 6G infrastrukturu və süni intellekt data mərkəzinin yaradılması prioritet istiqamətlər olaraq müəyyən edilib.
“NVIDIA ilə rəsmi tərəfdaşlıq qlobal texnologiya liderləri ilə əməkdaşlığımızın yeni strateji mərhələsinin başlanğıcıdır. “Azerconnect Group” olaraq rəqəmsal xidmətlər portfelinin daha da genişləndirilməsi istiqamətində fəaliyyətimizi davam etdirəcəyik”, - deyə Emil Məsimov diqqətə çatdırıb.
“NVIDIA” ilə tərəfdaşlıq “Azerconnect Group”un texnoloji imkanlarını daha da genişləndirərək süni intellektəsaslı innovativ həllərin tətbiqini sürətləndirəcək.
Ölkəmizdə dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən “Azerconnect Group” mobil, internet, beynəlxalq kanalların təşkili və “FinTech”, “AdTech”, “Media/TV” kimi rəqəmsal xidmətlər təqdim edir. “Azerconnect Group” müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən “NEQSOL Holding” beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_428d491a9024dd62bee61e61f_o.jpg
Соглашение о партнерстве было подписано между Azerconnect Group и американским технологическим гигантом NVIDIA. Соглашение подписали в США генеральный директор Azerconnect Group Эмиль Масимов и старший вице-президент NVIDIA Джефф Фишер. На начальном этапе сотрудничества Azerconnect Group представит в Азербайджане сервис GeForce NOW.
В ходе визита в США состоялись встречи руководства Azerconnect Group с командой во главе с вице-президентом глобального подразделения NVIDIA по развитию бизнеса в сфере телекоммуникаций Крисом Пенроузом. В рамках состоявшихся встреч определены приоритетные направления следующего этапа сотрудничества: развитие сетей на основе искусственного интеллекта (ИИ), инфраструктуры 6G и создание дата-центра для искусственного интеллекта (ИИ).
«Официальное партнерство с компанией NVIDIA является началом нового стратегического этапа нашего сотрудничества с глобальными технологическими лидерами. Azerconnect Group продолжит расширять портфель интеллектуальных цифровых услуг», - отметил Эмиль Масимов.
Партнерство с NVIDIA позволит еще больше расширить технологические возможности Azerconnect Group и ускорить внедрение инновационных решений на основе ИИ.
О компании Azerconnect Group
Как компания, работающая в динамично развивающихся сферах ИКТ и высоких технологий Азербайджана, Azerconnect Group предлагает передовые решения, такие как мобильные и интернет-услуги, предоставление международных выделенных линий, а также современные цифровые услуги в FinTech, AdTech и Media/TV. Azerconnect Group входит в состав NEQSOL Holding, международной группы компаний, осуществляющей свою деятельность в разных странах в сферах энергетики, телекоммуникаций, высоких технологий и строительства.