Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi (EMTA) və “Premium Bank” ASC arasında müvəkkil kredit təşkilatı vasitəsilə Enerji effektivliyi fondunun vəsaiti hesabına güzəştli kreditlərin verilməsinə dair əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
Müqaviləni EMTA-nın İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov və “Premium Bank” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Fərhad Baxşəliyev imzalayıblar.
Samir Axundov Fondun fəaliyyəti barədə məlumat verərək, enerji effektivliyi üzrə tədbirlərin həyata keçirilməsinin təşviqi məqsədilə Fondun vəsaiti hesabına müvəkkil kredit təşkilatı vasitəsilə güzəştli kreditlərin verilməsinin nəzərdə tutulduğunu bildirib. O, bu məqsədlə indiyədək ölkənin on iki aparıcı bankı ilə əməkdaşlıq müqaviləsinin imzalandığını deyərək, bu istiqamətdə “Premium Bank” ASC ilə əməkdaşlığın da uğurlu olacağına əmin olduğunu qeyd edib.
Fərhad Baxşəliyev bankın fəaliyyətindən danışaraq, öz növbəsində, qarşılıqlı əlaqələrin inkişafından söz açıb. O, Fondun vəsaiti hesabına veriləcək güzəştli kreditlərin enerji effektivliyi üzrə layihələrin həyata keçirilməsinə, eləcə də imzalanan müqavilənin tərəflər arasında əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsinə öz töhfəsini verəcəyinə inamını ifadə edib.

Между Агентством по регулированию энергетических вопросов (AERA) и ОАО “Premium Bank” было подписано соглашение о сотрудничестве по предоставлению льготных кредитов через уполномоченную кредитную организацию за счет средств Фонда энергоэффективности.
Соглашение подписали председатель правления AERA Самир Ахундов и председатель правления ОАО “Premium Bank” Фархад Бахшалиев.
Рассказав о деятельности Фонда, Самир Ахундов отметил, что выдача льготных кредитов через уполномоченные кредитные организации предусмотрена для стимулирования реализации мер по энергоэффективности. Он сообщил, что к настоящему времени подписаны соглашения о сотрудничестве с двенадцатью ведущими банками страны, и выразил уверенность в том, что сотрудничество с ОАО “Premium Bank” в этом направлении также будет успешным.
Рассказывая о деятельности банка, Фархад Бахшалиев, в свою очередь, подчеркнул важность развития взаимных связей. Он выразил уверенность в том, что льготные кредиты, выдаваемые за счет средств Фонда, внесут вклад в реализацию проектов по энергоэффективности, а подписанное соглашение послужит укреплению сотрудничества между сторонами.