https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_396126a79286879ca72813e4e_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Çin Xalq Respublikasının Kibermühit Administrasiyasının rəhbəri Cuan Junven ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı ölkələrimiz arasında nəqliyyat, logistika və texnologiya sahələrində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.
İKT və innovasiya ekosisteminin inkişafı istiqamətində mövcud imkanlar barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Eyni zamanda kibertəhlükəsizlik, tədqiqat, kadr hazırlığı və digər müvafiq sahələrdə birgə təşəbbüslərin həyata keçirilməsi, eləcə də bu istiqamətdə normativ-hüquqi bazanın genişləndirilməsi haqqında danışılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_396126a79286879ca72813e4e_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев провел встречу с руководителем Администрации киберпространства Китайской Народной Республики Чжуан Жунвэнем.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества между нашими странами в сферах транспорта, логистики и технологий.
Состоялся обмен мнениями о существующих возможностях развития ИКТ и инновационной экосистемы. Также обсуждена реализация совместных инициатив в области кибербезопасности, исследований, подготовки кадров и других соответствующих направлений, а также расширение нормативно-правовой базы в этих сферах.