https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_396126a79286879ca72813e4e_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Çin Xalq Respublikasının Kibermühit Administrasiyasının rəhbəri Cuan Junven ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı ölkələrimiz arasında nəqliyyat, logistika və texnologiya sahələrində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.
İKT və innovasiya ekosisteminin inkişafı istiqamətində mövcud imkanlar barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Eyni zamanda kibertəhlükəsizlik, tədqiqat, kadr hazırlığı və digər müvafiq sahələrdə birgə təşəbbüslərin həyata keçirilməsi, eləcə də bu istiqamətdə normativ-hüquqi bazanın genişləndirilməsi haqqında danışılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_396126a79286879ca72813e4e_o.jpg
Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev met with Zhuang Rongwen, Head of the Cyberspace Administration of the People’s Republic of China.
During the meeting, issues related to bilateral cooperation between Azerbaijan and China in the fields of transport, logistics, and technology were discussed.
An exchange of views took place on the existing opportunities for the development of the ICT and innovation ecosystem. The discussions also covered the implementation of joint initiatives in cybersecurity, research, specialist training, and other relevant areas, as well as the further development of the regulatory and legal framework in this field.