https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_ab007b25228ba7978989ecc30_o.jpg
28 aprel 2026-cı il tarixində "Auditoriyada məzun var" layihəsi çərçivəsində Bakı Fond Birjasının Data analitiki Bahar Rüstəmova UNEC tələbələri ilə görüş keçirib
Görüş zamanı Bahar Rüstəmova tələbələr üçün yeni statistik alət olan interaktiv məlumat panelini təqdim edərək, iştirakçılara platformanın funksionallığı, məlumatlara çıxış imkanları və analitik alətlərdən istifadə qaydaları barədə ətraflı məlumat verib.
UNEC-in əsas tədris binasında Bakı Fond Birjasının dəstəyi ilə yaradılmış "Maliyyə laboratoriyası" 2015-ci ildən fəaliyyət göstərir. Əməkdaşlıq çərçivəsində "Maliyyə laboratoriyası"nda layihə, təlim və seminarların təşkil edilməsi, BFB mütəxəssislərin təcrübəsinin paylaşılması, BFB-də mövcud olan aktiv vakansiyalar və təcrübə proqramları haqda məlumatlandırılması məqsədilə “UNEC”də “Karyera günləri”nin keçirilməsində iştirakı nəzərdə tutulub.
Bakı Fond Birjası və UNEC tələbələrin peşəkar inkişafına dəstək olmaq məqsədilə bu cür əməkdaşlıq tədbirlərini davam etdirməyi planlaşdırır.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_ab007b25228ba7978989ecc30_o.jpg
On April 28, 2026, within the framework of the “There is a Graduate in the Auditorium” project, Baku Stock Exchange Data Analyst Bahar Rustamova held a meeting with students of Azerbaijan State University of Economics.
During the meeting, Bahar Rustamova introduced a new statistical tool—an interactive data dashboard—designed for students. She provided a detailed overview of the platform’s functionality, data accessibility features, and guidelines for effectively utilizing its analytical tools.
The “Finance Laboratory,” established at UNEC’s main academic building with the support of the Baku Stock Exchange, has been operating since 2015. Within the framework of this collaboration, the laboratory serves as a platform for organizing projects, training sessions, and seminars, as well as for sharing the professional expertise of Baku Stock Exchange specialists. It also facilitates informing students about available vacancies and internship opportunities at the Exchange and includes participation in “Career Days” held at UNEC.
Both the Baku Stock Exchange and UNEC intend to continue implementing such collaborative initiatives to support the professional development of students.