https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_d69aba0b5779b42729e6ea840_o.jpg
Bu yay, Bakıda 12, 13 və 14 iyun tarixlərində keçirilən üçüncü Nine Senses Fest 2026 festivalı ilə başlayır. Tədbir paytaxtın 6 ən yaxşı məkanında və Sea Breeze kurort kompleksində keçiriləcək. İyun ayında Xəzərin sahili əsas cazibə nöqtəsinə çevriləcək: ilıq dəniz, canlı şəhər və mütərəqqi beynəlxalq auditoriya.
Festival 1500 iştirakçı və 80 mütəxəssisi bir araya gətirir. Layihə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Azərbaycan Yoqa Federasiyasının prezidenti və Nine Senses Art Center-in təsisçisi Leyla Əliyevanın dəstəyi ilə həyata keçirilir.
Təşkilatçılar və tərəfdaşlar
- Təşkilatçılar: Nine Senses Art Center və ANSA (Azerbaijan New Skills Academy).
- Baş sponsor: Azersun Holding.
- Baş tərəfdaş: Sea Breeze.
Mövzu və proqram
Bu ilin mövzusu – Köklərdən İnkişafa – ötən illərin fəlsəfəsinin təbii davamı oldu. Bu, özünüdərkdən yetkinliyə, düşüncədən aydınlığa, avtomatik reaksiyalardan şüurlu seçimə gedən bir yoldur.
Bizim hedlaynerlər:
- İmram Kriya - Kriya-yoqa ustası, bəstəkar və multiinstrumentalist. Səs, nəfəs və daxili iş vasitəsilə harmoniya vəziyyətinə gətirən bələdçi.
- Nərgiz Əliyeva - psixoloq və kouç. O, bədən təcrübələri ilə mənəvi inkişafın kəsişməsində çalışır və müasir həyat tərzinə dərketməni daxil edir.
- Pavel Piskaryov - “Neyroqrafika” metodunun müəllifi və NeyroArt məktəbinin banisi. Vizual təcrübələr vasitəsilə düşüncəni dəyişdirməyə kömək edir.
- Bharat Thakur - 30 illik təcrübəsi olan yoqa ustası. Kriya və Tantra-yoqanın qədim ənənələrini müasir elmin nailiyyətləri ilə birləşdirir.
Festivalda həmçinin, özünüinkişaf sahəsində öz cərəyanının ustaları: Kənan Məmmədov, Nandan Qautam, Lev İvanov, Vadim Popov, Qafar Qənizadə iştirak edəcəklər.
Festival çərçivəsində Sufizm Günü keçiriləcək. Sizi Mövləvi təriqətinin şeyxi Rəşid Mövləvinin orijinal təcrübələri və sufi musiqisinin əfsanəsi Özgür Babanın (Türkiyə) canlı ifası gözləyir.
Festivalın hər günü parlaq ifaçıların konsertləri ilə başa çatacaq:
- Çingiz Mustafayev – Azərbaycanın “Ruhun səsi”;
- Marat Niqmatulin;
- Aura Ra Performance;
- və əlbəttə ki, İmram Kriya.
Festivalda sizi nə gözləyir:
- Sübh çağı dəniz sahilində səhər məşqləri.
- Beynəlxalq spikerlərdən mühazirə və master-klasslar.
- Tənəffüs və mediativ sessiyalar.
- İncəsənət terapiyası və enerji ilə işin kreativ formatları.
- Canlı musiqi və günəşin qürubunda axşam proqramları.
- Açıq havada aktivlik, alış-veriş və istirahət.
Qonaqlar üçün xüsusi olaraq fashion, wellness, beauty и Handmade in Azerbaijan kateqoriyalarında selektiv brendlər məkanı: Nine Senses Fest yarmarkası fəaliyyət göstərəcək.
Biletlər haqqında məlumat:
Nine Senses Fest 2026 - bu, düzgün məkan, düzgün vaxt və düzgün enerjidir. Bilet almağı təxirə salmayın!

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_d69aba0b5779b42729e6ea840_o.jpg
Это лето в Баку начнется с третьего Международного фестиваля Nine Senses Fest 2026, который пройдет 12, 13 и 14 июня. Событие развернется на 6 топовых локациях столицы и в курортном комплексе Sea Breeze. В июне побережье Каспия становится главной точкой притяжения: теплое море, живой город и прогрессивная международная аудитория.
Фестиваль объединяет 1 500 участников и 80 экспертов. Проект проходит при поддержке Лейлы Алиевой - вице-президента Фонда Гейдара Алиева, президента Федерации йоги Азербайджана и основателя Nine Senses Art Center.
Организаторы и партнеры
- Организаторы: Nine Senses Art Center и ANSA (Azerbaijan New Skills Academy).
- Генеральный спонсор: Azersun Holding.
- Генеральный партнер: Sea Breeze.
Тема и программа
Тема этого года - «От Корней к Росту» - стала естественным продолжением философии прошлых лет. Это путь от понимания себя к зрелости, от мысли к ясности, от автоматических реакций к осознанному выбору.
Наши хедлайнеры:
- Имрам Крия - мастер Крийя-йоги, композитор и мультиинструменталист. Проводник в состояние гармонии через звук, дыхание и внутреннюю работу.
- Наргиз Алиева - психолог и коуч. Работает на стыке телесных практик и духовного развития, внедряя осознанность в современный образ жизни.
- Павел Пискарев - автор метода «Нейрографика» и создатель школы НейроАрт. Помогает трансформировать мышление через визуальные практики.
- Бхарат Тхакур - мастер йоги с 30-летним опытом. Сочетает древние традиции Крийя и Тантра-йоги с достижениями современной науки.
Также в фестивале примут участие Мастера своих направлений в области саморазвития: Кянан Мамедов, Нандан Гаутам, Дарпан, Лев Иванов, Вадим Попов, Гафар Ганизаде.
В рамках фестиваля пройдет День Суфизма. Вас ждут аутентичные практики от шейха тариката Мевлеви - Рашида Мевлеви - в живом сопровождении легенды суфийской музыки Озгюра Баба (Турция).
Каждый день Фестиваля будет завершаться концертами ярких исполнителей:
- Чингиз Мустафаев - «Голос Души» Азербайджана;
- Марат Нигматулин;
- Aura Ra Performance;
- и, конечно же, Имрам Крия.
Что вас ждет на фестивале:
- Утренние практики на берегу моря на рассвете.
- Лекции и мастер-классы от международных спикеров.
- Дыхательные и медитативные сессии.
- Арт-терапия и креативные форматы работы с энергией.
- Живая музыка и атмосферные вечерние программы на закате.
- Open-air активности, маркет и отдых.
Специально для гостей будет работать ярмарка Nine Senses Fest: пространство селективных брендов в категориях fashion, wellness, beauty и Handmade in Azerbaijan.
Информация о билетах
Nine Senses Fest 2026 - это правильное место, правильное время и правильная энергия. Не откладывайте покупку!