https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_933b5241e96bdd27f21f4c5c3_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Aralıq Dənizi Parlament Assambleyasının Parlament Sədrlərinin 1-ci Sammitində iştirak etmək üçün Monteneqroya işgüzar səfərə gəlib.
Tivat Beynəlxalq Hava Limanında spiker Sahibə Qafarovanı Azərbaycanın Monteneqrodakı səfiri Kamil Xasiyev və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Monteneqronun Budva şəhərində keçiriləcək Aralıq Dənizi Parlament Assambleyasının Parlament Sədrlərinin 1-ci Sammitində iştirak edəcək. Milli Məclisin sədrinin sammitdə çıxışı və bir sıra görüşləri nəzərdə tutulub.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_933b5241e96bdd27f21f4c5c3_o.jpg
Спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова прибыла в Черногорию с рабочим визитом с целью участия в 1-м Саммите Спикеров Парламентов Парламентской Ассамблеи Средиземноморья.
В международном аэропорту Тивата спикера Сагибу Гафарову встречали посол Азербайджана в Черногории Камиль Хасиев и другие официальные лица.
Спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова в рамках визита примет участие в предстоящем в городе Будва Черногории 1-м Саммите Спикеров Парламентов Парламентской Ассамблеи Средиземноморья. Предусмотрены выступление спикера Милли Меджлиса на саммите и ряд встреч, которые она проведёт.