https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_fd0c490b60b3e205f4bf3d167_o.jpg
15 may 2026-cı il tarixində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf “Türkiye Petrolleri A.O.” (TPAO) şirkətinin Xarici layihələr İdarəsinin rəisi Çağrı Şirin və Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri Halil Buğra Yavuz ilə görüşüb.
Görüşdə SOCAR ilə TPAO arasında əlaqələrin inkişafından məmnunluq ifadə olunub, bu xüsusda, ötən il TPAO şirkətinin “Xəzər dənizinin Azərbaycan sektorundakı Şəfəq-Asiman perspektiv strukturunun birgə geoloji-kəşfiyyatı və işlənməsi üzrə hasilatın pay bölgüsü haqqında Saziş”ə qoşulmasının əməkdaşlığın genişləndirilməsi baxımından əhəmiyyəti qeyd olunub.
Söhbət zamanı şirkətlərin birgə iştirakı ilə həyata keçirilən layihələrin icra vəziyyəti nəzərdən keçirilib və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_fd0c490b60b3e205f4bf3d167_o.jpg
On 15 May 2026, SOCAR President Rovshan Najaf met with Çağrı Şirin, Head of the Foreign Projects Department of Türkiye Petrolleri A.O. (TPAO), and Halil Buğra Yavuz, Head of the company’s Representative Office in Azerbaijan.
During the meeting, satisfaction was expressed with the development of relations between SOCAR and TPAO. In this context, the importance of TPAO’s accession last year to the Production Sharing Agreement on the joint geological exploration and development of the Shafag-Asiman prospective structure in the Azerbaijani sector of the Caspian Sea was highlighted in terms of expanding cooperation.
The parties also reviewed the implementation status of jointly executed projects and exchanged views on other issues of mutual interest.