https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_7ca97203c81f4b1398bf45401_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) 348 tələbəsi Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyasında (WUF13) könüllü kimi iştirak edir.
WUF13-ün Azərbaycanda keçirilməsi gənc fəallar üçün qlobal şəhərsalma və dayanıqlı urbanizasiya siyasətinə töhfə vermək baxımından mühüm platformadır. BDU tələbələrinin bu sahədə aktivliyi milli təəssübkeşlik nümunəsi olmaqla yanaşı, şəhərsalma və urban inkişaf siyasətinə böyük dəstəkdir. BDU tələbələri dayanıqlı şəhər mühitinin formalaşdırılması, müasir urbanizasiya prinsipləri və şəhər infrastrukturunun inkişafı ideyalarını təbliğ edir, nümayəndə heyətlərinə dəstək göstərir və forumun uğurla təşkilinə öz töhfələrini verirlər.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_7ca97203c81f4b1398bf45401_o.jpg
348 студентов Бакинского государственного университета (БГУ) в 13-й сессии Всемирного форума городов (WUF13) участвуют в качестве волонтеров.
Проведение WUF13 в Азербайджане является важной платформой для молодых активистов, позволяющей им внести свой вклад в глобальное градостроительство и политику устойчивой урбанизации. Деятельность студентов БГУ в этой области является не только примером самоотверженности, но и большой поддержкой политики градостроительства и развития городов. Студенты БГУ продвигают идеи формирования устойчивой городской среды, современные принципы урбанизации и развития городской инфраструктуры, помогают делегациям и способствуют успешной организации форума.