Vətən müharibəsinin ikinci ildönümü ərəfəsində Müdafiə Nazirliyi tərəfindən kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri üçün azad edilmiş ərazilərimizə media-turlar təşkil olunub.
Media nümayəndələri bu ərazilərdə dislokasiya olunan hərbi hissələrdə çəkilişlər aparıb, orada xidmət edən Vətən müharibəsi iştirakçılarından müsahibələr götürüblər.
Hərbi qulluqçular 44 günlük müharibə ərzində icra olunan döyüş əməliyyatlarından xatirələrini media nümayəndələri ilə bölüşüblər.
Media-turlar çərçivəsində kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri şəxsi heyətin xidməti-döyüş fəaliyyətinin təşkili və hərbi hissələrdə yaradılan məişət şəraiti ilə də yaxından tanış olublar.

On the eve of the second anniversary of the Patriotic War, the Ministry of Defense organized media tours to the liberated territories for mass media representatives.
Media representatives filmed in the military units stationed in these areas and interviewed the participants of the Patriotic War, serving there.
The servicemen shared with media representatives their memories of the military operations during the 44-day Patriotic War.
Within the the media tour, the mass media representatives got acquainted with the organization of service-combat activities of the personnel and the living conditions created in the military units.