https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_f552147ab58d6a517aa018783_o.jpg
Yelo Bank-ın karyera qurmaq istəyən dinamik gənclər üçün elan etdiyi “Summer Challenge 2026” təcrübə proqramı start verdiyi ilk gündən tələbə və yeni məzunlar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. Gənclərdən gələn çoxsaylı müraciətləri və aktivliyi nəzərə alaraq, Bank qeydiyyat müddətini uzatmaq qərarına gəlib. Beləliklə, layihəyə qoşulmaq istəyən gənclər 31 may 2026-cı il tarixinədək müraciət edə bilərlər.
Xatırladaq ki, 3 ay davam edəcək bu proqram gənclərə müasir bankçılıq mühitində real iş təcrübəsi qazanmaq, peşəkar mentorlardan öyrənmək və gələcək karyerasını Yelo komandasının bir üzvü kimi davam etdirmək şansı verir. İştirakçılar öz bacarıqlarına uyğun olaraq İnsan Resursları, Satış, Maliyyə və Mühasibatlıq, Proqramlaşdırma, İnformasiya Texnologiyaları, Brendin İdarəedilməsi və Bankın xidmət şəbəkəsində təcrübə keçəcəklər.
Proqramda iştirak etmək və bu yayını həm əyləncəli, həm də karyerası üçün səmərəli keçirmək istəyən namizədlər 3 qısa sualı cavablandıran 60-90 saniyəlik motivasiya videosu çəkməli və qeydiyyat formasını doldurmalıdırlar. Seçim zamanı özünü səmimi ifadə edən və tapşırığa yaradıcı yanaşan gənclərə üstünlük veriləcək.
Bank-ın təqdim etdiyi bu parlaq başlanğıcı qaçırmamaq və "Summer Challenge" ailəsinə qoşulmaq üçün son tarix 31 maydır. Müraciət üçün indi tam zamanıdır: https://ylb.az/summerch2026.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_f552147ab58d6a517aa018783_o.jpg
The "Summer Challenge 2026" internship program, launched by Yelo Bank for dynamic youth aiming to build a solid career foundation, has been met with great enthusiasm by students and recent graduates since day one. In response to the high volume of applications and active participation, the Bank has decided to extend the registration deadline. Consequently, young talents wishing to join the project can now apply until May 31, 2026.
As a reminder, this 3-month program offers young individuals a unique chance to gain hands-on experience in a modern banking environment, learn from professional mentors, and most importantly, pursue their future career as part of the Yelo team. Based on their skills and qualifications, participants will intern in fields such as Human Resources, Sales, Finance and Accounting, Programming, Information Technology, Brand Management, and the Bank's branch network.
To join the program, candidates are required to fill out the application form and upload a 60-90 second motivation video answering 3 short questions. During the selection process, preference will be given to candidates who express themselves authentically and demonstrate a creative approach to the task.
The final deadline to grab this brilliant head start from Yelo Bank and become part of the Summer Challenge family is May 31. Now is the perfect time to apply: https://ylb.az/summerch2026.