https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_0a8ecc66b5ca659f5b88234fa_o.jpg
Bəzən uşaqların bir ideyanı necə həyəcanla paylaşdığını görmək gələcəyə daha ümidlə baxmağa kifayət edir.
Bu dəfə Şəkidə keçirilən sahibkarlıq layihəsində 50-yə yaxın uşaq öz ideyaları üzərində çalışdı, komandalar qurdu və ilk təqdimatlarını etdi. Biz də PAŞA Bank olaraq bu təşəbbüsün bir parçası olduq.
8–15 yaş aralığında iştirak edən uşaqlar layihə boyunca sahibkarlığın əsaslarını öyrəndi, mentorlarla çalışdı və öz məhsullarını hazırlayaraq təqdim etdilər.
Təlimlər zamanı uşaqlar yalnız biznes haqqında bilik qazanmadılar. Eyni zamanda birlikdə işləməyi, qərar verməyi, fikirlərini ifadə etməyi və yaradıcı yanaşma formalaşdırmağı da təcrübədən keçirdilər.
Layihə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “İnnovasiyalar Mərkəzi”nin “Bilim Azərbaycan” layihəsi və Sosial Xidmətlər Agentliyinin 6 saylı uşaq evi sosial xidmət müəssisəsinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilib.

PASHA Bank поддержал развитие детей в Международный день защиты детей PASHA Bank поддержал развитие детей в Международный день защиты детей
Иногда достаточно увидеть, с каким воодушевлением дети делятся своими идеями, чтобы с большим оптимизмом смотреть в будущее.
На этот раз около 50 детей приняли участие в предпринимательском проекте, который прошел в Шеки. Они работали над своими идеями, создавали команды и проводили свои первые презентации. PASHA Bank стал частью этой инициативы.
В ходе проекта участники в возрасте от 8 до 15 лет изучали основы предпринимательства, работали с наставниками, а также разрабатывали и презентовали собственные продукты.
Во время тренингов, проведенных опытными преподавателями центра “Bilim Bakı”, дети получили не только знания о бизнесе. Они также приобрели практический опыт командной работы, принятия решений, выражения своих идей и развития творческого мышления.
Проект был реализован в рамках инициативы «Bilim Azerbaijan» Инновационного центра при Государственном агентстве по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики совместно с Детским домом № 6 Агентства социальных услуг.