https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_14de52bec09ff34005151e0bc_o.jpg
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin (EMTA) İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) Təmiz Enerji Mərkəzinin (CECECO) icraçı direktoru Aysel Yaqubovanı qəbul edib.
Görüşdə CECECO tərəfindən həyata keçirilən layihələr və fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verilib, eləcə EMTA və CECECO arasında əməkdaşlıq imkanları üzrə müzakirələr aparılıb.
Tərəflər Enerji effektivliyi fondunun fəaliyyəti, eləcə də bərpaolunan enerji layihələri üzrə qarşılıqlı dəstək imkanlarına toxunublar, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_14de52bec09ff34005151e0bc_o.jpg
Samir Akhundov, Chairman of the Board of the Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA), met with Aysel Yagubova, Executive Director of the Clean Energy Centre for the ECO Region (CECECO).
During the meeting, information was provided on CECECO’s projects and areas of its activity, and discussions were held on cooperation opportunities between AERA and CECECO.
The parties touched upon the Energy Efficiency Fund’s activities, as well as opportunities for mutual support on renewable energy projects. They also exchanged views on other matters of mutual interest.