https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_14de52bec09ff34005151e0bc_o.jpg
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin (EMTA) İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) Təmiz Enerji Mərkəzinin (CECECO) icraçı direktoru Aysel Yaqubovanı qəbul edib.
Görüşdə CECECO tərəfindən həyata keçirilən layihələr və fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verilib, eləcə EMTA və CECECO arasında əməkdaşlıq imkanları üzrə müzakirələr aparılıb.
Tərəflər Enerji effektivliyi fondunun fəaliyyəti, eləcə də bərpaolunan enerji layihələri üzrə qarşılıqlı dəstək imkanlarına toxunublar, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_14de52bec09ff34005151e0bc_o.jpg
Председатель Правления Агентства по регулированию энергетических вопросов (AERA) Самир Ахундов встретился с исполнительным директором Центра чистой энергии Организации экономического сотрудничества (CECECO) Айсель Ягубовой.
На встрече была представлена информация о проектах и направлениях деятельности CECECO, а также проведены обсуждения возможностей сотрудничества между AERA и CECECO.
Стороны затронули вопросы деятельности Фонда энергоэффективности, а также возможности взаимной поддержки по проектам в области возобновляемой энергии. Кроме того, состоялся обмен мнениями по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.