https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_7d2ea752c8261b7ac506561e9_o.jpg
2 iyun 2026-cı il tarixində "Bakı Enerji Həftəsi" çərçivəsində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf “SLB” şirkətinin icraçı vitse-prezidenti Stiv Qassen ilə görüşüb.
Görüşdə “Bakı Enerji Həftəsi”nin beynəlxalq enerji məsələlərinin müzakirəsi, əməkdaşlıqların qurulması və inkişafı, eləcə də müasir texnoloji yeniliklərin təqdimatı, təcrübə mübadilələrinin aparılması baxımından mühüm platformaya çevrildiyi məmnunluqla qeyd olunub.
Söhbət zamanı SOCAR ilə “SLB” arasında əməkdaşlığın inkişafı, birgə layihələrin həyata keçirilməsi imkanları, rəqəmsallaşma, hasilat əməliyyatlarının optimallaşdırılması, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_7d2ea752c8261b7ac506561e9_o.jpg
On 2 June 2026, within the framework of Baku Energy Week, SOCAR President Rovshan Najaf met with Steve Gassen, Executive Vice President of SLB.
During the meeting, satisfaction was expressed with the fact that Baku Energy Week has become an important platform for discussing international energy issues, fostering and expanding cooperation, showcasing advanced technological innovations, and facilitating the exchange of experience.
The parties discussed the development of cooperation between SOCAR and SLB, opportunities for implementing joint projects, digitalization, optimization of production operations, and other issues of mutual interest.