https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_eeb20508ae322d05f419c3abd_o.jpg
Təhsilin İnkişafı Fondu, Kapital Bank və Mastercard-ın əməkdaşlığı ilə həyata keçirilən TəhsilPlus layihəsinin ilk kütləvi təqdimatı Gəncə-Daşkəsən regionunda baş tutub. Gəncə Dövlət Universitetində və Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsində təşkil olunan tədbirlərdə təhsil işçilərinə TəhsilPlus kartları təqdim edilib və layihənin təqdim etdiyi imkanlar barədə ətraflı məlumat verilib.
Təqdimat mərasimlərində Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Nicat Məmmədli, Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin müavini Fərid Hidayətzadə, ali təhsil müəssisələrinin rəhbərləri, təhsil işçiləri və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin müavini Fərid Hidayətzadə çıxışında bildirib ki, müəllimlərə verilən dəyərin onların gündəlik həyatlarında da hiss olunması vacibdir: "Biz təhsil haqqında danışanda əslində gələcək haqqında danışırıq. Güclü təhsilin və uğurlu gələcəyin mərkəzində müəllimlər dayanır. Ona görə də hesab edirik ki, müəllimlərə verilən dəyər onların gündəlik həyatlarında da hiss olunmalıdır. TələbəPlus layihəsində əldə etdiyimiz təcrübə göstərdi ki, təhsil sahəsinə yönəlmiş həllər insanların gündəlik həyatında real fayda yarada bilir. TəhsilPlus da həmin yanaşmanın davamıdır".
Tədbir zamanı iştirakçılara TəhsilPlus kartının təqdim etdiyi imkanlar, tərəfdaş şəbəkələrində mövcud olan güzəştlər və üstünlüklər barədə ətraflı məlumat verilib. Eyni zamanda bir qrup təhsil işçisinə TəhsilPlus kartları təqdim olunub.
Tədbirdə bildirilib ki, TəhsilPlus kartı təhsil işçilərinə müxtəlif xidmət və məhsullar üzrə güzəşt və üstünlüklər təqdim etməklə onların gündəlik həyatına əlavə dəyər qazandırır. Layihənin gələcəkdə 450 minə yaxın təhsil işçisini əhatə etmək potensialı mövcuddur.
Qeyd edək ki, TəhsilPlus layihəsi təhsil işçilərinin sosial rifahına dəstək olmaq, onların müxtəlif xidmətlərdən daha sərfəli şərtlərlə faydalanmasına imkan yaratmaq və gündəlik həyatlarına əlavə dəyər qazandırmaq məqsədi daşıyır.
Çıxışçılar tərəfindən qeyd olunub ki, TəhsilPlus kartı təhsil işçilərinə müxtəlif xidmət və məhsullar üzrə güzəşt və üstünlüklər təqdim etməklə onların gündəlik həyatına əlavə dəyər qazandırmağı hədəfləyir. Layihənin gələcəkdə 450 minə yaxın təhsil işçisini əhatə etmək potensialı mövcuddur. Layihənin məqsədi təhsil işçilərinin sosial rifahına dəstək olmaq, onların müxtəlif xidmətlərdən daha sərfəli şərtlərlə faydalanmasına imkan yaratmaq və gündəlik həyatlarına əlavə dəyər qazandırmaqdır.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_eeb20508ae322d05f419c3abd_o.jpg
В Гянджа-Дашкесанском регионе состоялась первая массовая презентация проекта TəhsilPlus, реализуемого в рамках сотрудничества Фонда Развития Образования, Kapital Bank и «Mastercard». В ходе мероприятий, организованных в Гянджинском государственном университете и Гянджа-Дашкесанском региональном управлении образования, работникам сферы образования были вручены карты TəhsilPlus, а также представлена подробная информация о возможностях и преимуществах проекта.
В церемониях приняли участие председатель Правления Фонда Развития Образования Ниджат Мамедли, заместитель председателя Правления Kapital Bank Фарид Хидаятзаде, руководители высших учебных заведений, представители сферы образования и другие гости.
Выступая на мероприятии, заместитель председателя Правления Kapital Bank Фарид Хидаятзаде отметил важность того, чтобы уважение и поддержка, оказываемые педагогам, находили отражение и в их повседневной жизни: «Когда мы говорим об образовании, мы говорим о будущем. В центре сильной системы образования и успешного будущего стоят учителя. Именно поэтому мы считаем, что признание их труда должно ощущаться не только на словах, но и в повседневной жизни. Опыт, полученный нами в рамках проекта TələbəPlus, показал, что решения, ориентированные на сферу образования, способны приносить людям реальную пользу в повседневной жизни. Проект TəhsilPlus является логичным продолжением этого подхода».
В ходе мероприятия участникам была представлена подробная информация о возможностях карты TəhsilPlus, а также о скидках и преимуществах, доступных в партнерской сети проекта. Кроме того, группе работников сферы образования были вручены карты TəhsilPlus.
Было отмечено, что карта TəhsilPlus призвана создавать дополнительную ценность для работников сферы образования, предоставляя им различные скидки и привилегии на товары и услуги. В перспективе проект обладает потенциалом охватить около 450 тысяч работников системы образования.
Основной целью проекта является поддержка социального благополучия работников образования, расширение их доступа к различным услугам на более выгодных условиях и повышение качества их повседневной жизни.