https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_eeb20508ae322d05f419c3abd_o.jpg
Təhsilin İnkişafı Fondu, Kapital Bank və Mastercard-ın əməkdaşlığı ilə həyata keçirilən TəhsilPlus layihəsinin ilk kütləvi təqdimatı Gəncə-Daşkəsən regionunda baş tutub. Gəncə Dövlət Universitetində və Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsində təşkil olunan tədbirlərdə təhsil işçilərinə TəhsilPlus kartları təqdim edilib və layihənin təqdim etdiyi imkanlar barədə ətraflı məlumat verilib.
Təqdimat mərasimlərində Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Nicat Məmmədli, Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin müavini Fərid Hidayətzadə, ali təhsil müəssisələrinin rəhbərləri, təhsil işçiləri və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin müavini Fərid Hidayətzadə çıxışında bildirib ki, müəllimlərə verilən dəyərin onların gündəlik həyatlarında da hiss olunması vacibdir: "Biz təhsil haqqında danışanda əslində gələcək haqqında danışırıq. Güclü təhsilin və uğurlu gələcəyin mərkəzində müəllimlər dayanır. Ona görə də hesab edirik ki, müəllimlərə verilən dəyər onların gündəlik həyatlarında da hiss olunmalıdır. TələbəPlus layihəsində əldə etdiyimiz təcrübə göstərdi ki, təhsil sahəsinə yönəlmiş həllər insanların gündəlik həyatında real fayda yarada bilir. TəhsilPlus da həmin yanaşmanın davamıdır".
Tədbir zamanı iştirakçılara TəhsilPlus kartının təqdim etdiyi imkanlar, tərəfdaş şəbəkələrində mövcud olan güzəştlər və üstünlüklər barədə ətraflı məlumat verilib. Eyni zamanda bir qrup təhsil işçisinə TəhsilPlus kartları təqdim olunub.
Tədbirdə bildirilib ki, TəhsilPlus kartı təhsil işçilərinə müxtəlif xidmət və məhsullar üzrə güzəşt və üstünlüklər təqdim etməklə onların gündəlik həyatına əlavə dəyər qazandırır. Layihənin gələcəkdə 450 minə yaxın təhsil işçisini əhatə etmək potensialı mövcuddur.
Qeyd edək ki, TəhsilPlus layihəsi təhsil işçilərinin sosial rifahına dəstək olmaq, onların müxtəlif xidmətlərdən daha sərfəli şərtlərlə faydalanmasına imkan yaratmaq və gündəlik həyatlarına əlavə dəyər qazandırmaq məqsədi daşıyır.
Çıxışçılar tərəfindən qeyd olunub ki, TəhsilPlus kartı təhsil işçilərinə müxtəlif xidmət və məhsullar üzrə güzəşt və üstünlüklər təqdim etməklə onların gündəlik həyatına əlavə dəyər qazandırmağı hədəfləyir. Layihənin gələcəkdə 450 minə yaxın təhsil işçisini əhatə etmək potensialı mövcuddur. Layihənin məqsədi təhsil işçilərinin sosial rifahına dəstək olmaq, onların müxtəlif xidmətlərdən daha sərfəli şərtlərlə faydalanmasına imkan yaratmaq və gündəlik həyatlarına əlavə dəyər qazandırmaqdır.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_eeb20508ae322d05f419c3abd_o.jpg
The first mass distribution of TəhsilPlus cards has taken place in the Ganja-Dashkasan region as part of the TəhsilPlus project, implemented through the collaboration of the Education Development Fund, Kapital Bank, and Mastercard. During events held at Ganja State University and the Ganja-Dashkasan Regional Education Department, education professionals received their TəhsilPlus cards and were introduced to the project's benefits and opportunities.
The events were attended by Chairman of the Board of the Education Development Fund Nijat Mammadli, Deputy Chairman of the Management Board of Kapital Bank Farid Hidayatzade, representatives of higher education institutions, education professionals, and other guests.
Speaking at the event, Farid Hidayatzade, Deputy Chairman of the Management Board of Kapital Bank, emphasized the importance of ensuring that the value placed on teachers is reflected in their everyday lives: “When we talk about education, we are essentially talking about the future. Teachers are at the heart of a strong education system and a successful future. That is why we believe that the appreciation shown to educators should be felt not only in words but also in their daily lives. Our experience with the TələbəPlus project demonstrated that solutions tailored to the education sector can create tangible benefits for people in their everyday lives. TəhsilPlus is a continuation of that approach.”
During the event, participants were provided with detailed information about the benefits of the TəhsilPlus card, as well as the discounts and privileges available through the project's partner network. A group of education professionals also received their TəhsilPlus cards during the ceremony.
The speakers noted that the TəhsilPlus card is designed to create additional value for education professionals by providing access to a wide range of discounts and special offers on products and services. The project has the potential to reach nearly 450 000 education professionals in the future.
Primary goal is to support the social well-being of education professionals, enable them to benefit from various services on more favorable terms, and add value to their daily lives.