https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_7782b5c18e08057000fe893a4_o.jpg
AZCON Holding şirkətlərindən olan “Aztelekom” MMC Korporativ Sosial Məsuliyyət təşəbbüsü çərçivəsində “Ailə və Uşaqların Sosial Problemlərinin Həllinə Dəstək” İctimai Birliyini 1 il müddətinə ödənişsiz internet və telefoniya xidmətləri ilə təmin edib.
Təqdim olunan dəstək Birliyin gündəlik fəaliyyətinin daha səmərəli təşkilinə töhfə verməklə yanaşı, vətəndaş müraciətlərinin operativ cavablandırılması və göstərilən sosial xidmətlərin daha əlçatan edilməsi üçün əlavə imkanlar yaradacaq. Bu, həmçinin Birliyin həyata keçirdiyi maarifləndirici və sosial layihələrin icrasına, ailələr və uşaqlarla davamlı əlaqələrin qurulmasına töhfə verəcək.
“Aztelekom” sosial əhəmiyyət daşıyan təşəbbüslərə texnoloji dəstək göstərməklə rəqəmsal imkanların cəmiyyət üçün real faydaya çevrilməsinə töhfə verməyi hədəfləyir. Şirkət bu istiqamətdə sosial xidmətlər göstərən qurumların fəaliyyətinin gücləndirilməsini vacib hesab edir.
Məlumat üçün bildirək ki, “Ailə və Uşaqların Sosial Problemlərinin Həllinə Dəstək” İB cəmiyyətin həssas təbəqəsi olan aztəminatlı və kimsəsiz ailələrin uşaqlarına sosial xidmətlər, təhsil dəstəyi, maarifləndirici proqramlar və psixoloji yardım göstərir.

https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_7782b5c18e08057000fe893a4_o.jpg
Aztelekom LLC, a company within AZCON Holding, has provided the “Support for Solving Social Problems of Families and Children” Public Union with free internet and telephony services for one year as part of its Corporate Social Responsibility (CSR) initiative.
The support provided will contribute to the more efficient organization of the Union’s daily activities while creating additional opportunities for the prompt response to citizens’ inquiries and improving the accessibility of the social services it delivers. It will also support the implementation of the Union’s educational and social projects and help maintain continuous engagement with families and children.
By providing technological support to socially significant initiatives, Aztelekom aims to help transform digital opportunities into tangible benefits for society. The company considers strengthening the activities of social service organizations to be an important priority and remains committed to supporting such initiatives.
For information, the “Support for Solving Social Problems of Families and Children” Public Union provides social services, educational support, awareness-raising programs, and psychological assistance to children from low-income and orphaned families, who represent some of the most vulnerable groups in society.