Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Elmir Hacızadə ABŞ və Avropanın nüfuzlu 10 universitetindən qəbul alıb.
BANM tələbəsinin qəbul aldığı universitetlər aşağıdakılardır:
- Karnegi Mellon Universitetinin İnformasiya təhlükəsizliyi və İnformasiya təhlükəsizliyi siyasəti və menecment proqramları,
- London İmperial Kollecinin Təhlükəsizlik və davamlılıq: elm və texnologiya proqramı,
- Kolumbiya Universitetinin Süni intellekt proqramı,
- Çikaqo Universitetinin İctimai siyasət proqramı,
- Bristol və Birmingem universitetlərinin Kibertəhlükəsizlik proqramları,
- Stokholm Universitetinin İnformasiya təhlükəsizliyi proqramı,
- KU Leuven, Münster Universiteti və Tallin Texnologiya Universitetinin birgə həyata keçirdiyi “Dövlət sektorunda innovasiya və Elektron hökumət” proqramı
Elmir Hacızadə tələbəlik müddətində bir çox uğurlar qazanıb:
bp və "Prosol" şirkətlərinin təşkil etdiyi Kibertəhlükəsizlik təqaüdünə, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin “Technest” təqaüdünə layiq görülüb.
Beynəlxalq Astronavtika Konqresində kiberinsidentlərin idarə olunması mövzusunda elmi iş təqdim etmək üçün dəvət alıb. TEKNOFEST 2025 yarışmasında kapitanı olduğu komanda “Ən yaxşı təqdimat mükafatı”nı qazanıb.
"Huawei Seeds for the Future" proqramında Azərbaycanı təmsil edib və kapitanı olduğu komanda “Ən aktiv komanda” mükafatına layiq görülüb.
Almaniyanın Münhen şəhərində keçirilən Beynəlxalq gənclər görüşündə ölkəmizi təmsil edib və “Mannheimer” təqaüdünün dünyada yeganə qalibi seçilib.
MIT Siyasət Hakatonunda iştirak edərək uşaqların rəqəmsal mühitdə təhlükəsizliyinə yönəlmiş kiber siyasət həlləri təqdim edib.
Oksford Universitetinin “Hökumətdə süni intellekt və rəqəmsal transformasiya” sertifikatını əldə edib.
"Google” tərəfindən seçilərək BANM-də "Google Developer Student Club"un təsisçilərindən biri olub.
Elmir kibertəhlükəsizlik sahəsində fəaliyyət göstərir və Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətində təcrübə keçib.

Эльмир Гаджизаде, студент пятого курса специальности «Информационная безопасность» Бакинской высшей школы нефти (БВШН), был принят в десять престижных университетов США и Европы.
Среди университетов, в которые он был зачислен:
- Университет Карнеги-Меллон - программы по информационной безопасности, политике и управлению информационной безопасностью
- Имперский колледж Лондона - программа «Безопасность и устойчивое развитие: наука и технологии»
- Колумбийский университет - программа по искусственному интеллекту
- Чикагский университет - программа по государственной политике
- Университет Бристоля и Университет Бирмингема - программы по кибербезопасности
- Стокгольмский университет - программа по информационной безопасности
- Совместная программа «Инновации в государственном секторе и электронное правительство», реализуемая KU Leuven, Университетом Мюнстера и Таллиннским техническим университетом
В течение своих лет обучения Эльмир Гаджизаде достиг множества успехов:
Он получил стипендию по кибербезопасности от компаний bp и Prosol, а также стипендию Technest от Министерства цифрового развития и транспорта.
Эльмир был приглашён представить научную работу по управлению киберинцидентами на Международном астронавтическом конгрессе. Команда под его руководством выиграла награду «Лучшая презентация» на конкурсе TEKNOFEST 2025.
Он представлял Азербайджан в программе Huawei Seeds for the Future, а возглавляемая им команда была удостоена награды «Самая активная команда».
Эльмир представлял страну на Международной молодёжной встрече в Мюнхене (Германия) и был выбран единственным в мире лауреатом стипендии Маннхаймера.
Он участвовал в хакатоне MIT Policy Hackathon, где представил решения в области кибербезопасности, направленные на защиту детей в цифровой среде.
Эльмир получил сертификат «Искусственный интеллект и цифровая трансформация в государственном управлении» от Оксфордского университета.
Компания Google выбрала его в качестве одного из основателей клуба Google Developer Student Club в БВШН.
Эльмир активно занимается кибербезопасностью и прошёл стажировку в Государственной службе специальной связи и информационной безопасности Азербайджанской Республики.