https://innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_5878f1b37e23adca5774a0757_o.jpg
Qəbul imtahanları ərəfəsində abituriyentlərin və valideynlərin ən çox düşündüyü “Niyə məhz bu universitet?” və “Bu ali təhsil müəssisəsi mənə hansı imkanları təqdim edəcək?” suallarıdır.
Məhz bu suallara dolğun və rahat formada cavab vermək məqsədilə İqtisad Universiteti tərəfindən "SİZİN UNEC" adlı yeni rəqəmsal platformanı istifadəyə verilib.
Platformada abituriyentlər UNEC-in təhsil, təqaüd, karyera və beynəlxalq imkanları ilə rahat, vizual və cəlbedici formatda tanış ola bilərlər. Platformanın əsas üstünlüklərindən biri funksional və intuitiv dizaynıdır. Müxtəlif rənglərlə təqdim olunan interaktiv bölmələr vasitəsilə abituriyentlər maraqlandıran mövzulara bir kliklə keçid edərək universitet haqqında ətraflı məlumat əldə edirlər.
"SİZİN UNEC" platformasında UNEC-in beynəlxalq reytinqlərdə qazandığı uğurlar, keyfiyyətli təhsil standartları və üstünlükləri, ikili diplom, beynəlxalq mübadilə, UDİD, Minor proqramları, daxili təqaüd imkanları, müasir kampus infrastrukturu, tələbələrin təhsil müddətində qazandıqları praktiki bacarıqlar, iş dünyası ilə əməkdaşlıq imkanları, eləcə də digər üstünlüklər barədə operativ məlumat əldə etmək mümkündür.
Platforma abituriyentlərə universitet seçimini real faktlar əsasında etmək imkanı yaradır.
Gələcəyini beynəlxalq standartlara cavab verən, innovativ və dinamik universitet mühitində qurmaq istəyən hər bir abituriyent "SİZİN UNEC" platformasını ziyarət edərək universitetin təqdim etdiyi geniş imkanlarla tanış ola bilər.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-06/_innews_5878f1b37e23adca5774a0757_o.jpg
В преддверии вступительных экзаменов абитуриенты и их родители чаще всего задаются вопросами: «Почему именно этот университет?» и «Какие возможности предоставляет это высшее учебное заведение?»
Именно для того, чтобы дать исчерпывающие и удобные ответы на эти вопросы, Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) запустил новую цифровую платформу «ВАШ UNEC».
На платформе абитуриенты могут в удобном, наглядном и современном формате ознакомиться с образовательными программами UNEC, стипендиальными возможностями, перспективами карьерного роста и международными программами университета. Одним из главных преимуществ платформы является её функциональный и интуитивно понятный интерфейс. Благодаря интерактивным разделам, оформленным в различных цветах, пользователи могут всего одним кликом перейти к интересующей теме и получить подробную информацию об университете.
На платформе «ВАШ UNEC» представлена актуальная информация о достижениях UNEC в международных рейтингах, высоких стандартах качества образования и конкурентных преимуществах университета, программах двойного диплома, международного обмена, программах UDID и Minor, внутренних стипендиях, современной инфраструктуре кампусов, практических навыках, приобретаемых студентами в процессе обучения, сотрудничестве с работодателями, а также о многих других возможностях и преимуществах.
Платформа помогает абитуриентам сделать осознанный выбор университета, основываясь на реальных фактах и достоверной информации.
Каждый абитуриент, который стремится построить своё будущее в инновационной и динамичной образовательной среде, соответствующей международным стандартам, может посетить платформу «ВАШ UNEC» и ознакомиться с широкими возможностями, которые предоставляет UNEC.