https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_74d644ee60c4a992e8b0c875d_o.jpg
Ölkənin birinci bankı vəsaitini dəyərləndirmək istəyənlər üçün yeni investisiya imkanı yaradır. Kapital Bank fond bazarına ümumi həcmi 100 milyon manat olan istiqraz proqramının ilk 50 milyon manatlıq tranşını təqdim edir. İllik 10% gəlirlilik, aylıq faiz ödənişi və 100 manatdan başlayan investisiya imkanı verən istiqrazlar həm təcrübəli investorlar, həm də investisiyaya ilk dəfə başlamaq istəyənlər üçün uğurlu seçimdir.
Kapital Bank istiqrazlarına abunə yazılışı 1 avqust 2026-cı il tarixinədək davam edəcək. İstiqrazın müddəti 1 il təşkil edir. İstiqrazlara Birbank Invest tətbiqi vasitəsilə bir neçə addımda tam rəqəmsal şəkildə abunə yazılmaq mümkündür. Bunun üçün tətbiqin “İnvestisiya” bölməsində yerləşən “Yerli bazar” bannerini seçmək kifayətdir.
Birbank Invest tətbiqini yükləmək üçün: https://www.b-b.az/PPhZ8q
Rəqəmsal kanallarla yanaşı bütün Kapital Bank/Birbank filiallarında da istiqrazlara abunə yazılmaq olar. Abunə yazılışı üçün minimum və maksimum alış limiti yoxdur. Sifarişlərin icrası zamanı ilk növbədə fiziki şəxslərin sifarişlərinə üstünlük verilir. Filiallarda sifariş zamanı fiziki şəxslər üçün bütün komissiya xərcləri bank tərəfindən qarşılanır.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_74d644ee60c4a992e8b0c875d_o.jpg
Первый банк страны представляет новую инвестиционную возможность для тех, кто хочет эффективно управлять своими средствами. Kapital Bank выводит на фондовый рынок первую часть облигационной программы общим объемом 100 млн манатов. В рамках первого этапа размещения инвесторам предлагаются облигации на сумму 50 млн манатов.
Облигации предлагают доходность 10% годовых, ежемесячные процентные выплаты и возможность инвестирования от 100 манатов. Благодаря возможности начать инвестирование с небольшой суммы этот инструмент станет подходящим выбором как для опытных инвесторов, так и для тех, кто только начинает свой путь в сфере инвестиций.
Подписка на облигации Kapital Bank продлится до 1 августа 2026 года. Срок обращения облигаций составляет 1 год.
Оформить подписку на облигации можно полностью в цифровом формате через приложение Birbank Invest всего за несколько шагов. Для этого необходимо выбрать пункт «Местный рынок» в разделе «Инвестиции» приложения.
Скачать приложение Birbank Invest: https://www.b-b.az/PPhZ8q
Помимо цифровых каналов, оформить подписку на облигации также можно во всех отделениях Kapital Bank/Birbank. Для участия в подписке не установлены минимальные или максимальные лимиты покупки. При исполнении заявок в первую очередь будут учитываться заявки физических лиц.