https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_74d644ee60c4a992e8b0c875d_o.jpg
Ölkənin birinci bankı vəsaitini dəyərləndirmək istəyənlər üçün yeni investisiya imkanı yaradır. Kapital Bank fond bazarına ümumi həcmi 100 milyon manat olan istiqraz proqramının ilk 50 milyon manatlıq tranşını təqdim edir. İllik 10% gəlirlilik, aylıq faiz ödənişi və 100 manatdan başlayan investisiya imkanı verən istiqrazlar həm təcrübəli investorlar, həm də investisiyaya ilk dəfə başlamaq istəyənlər üçün uğurlu seçimdir.
Kapital Bank istiqrazlarına abunə yazılışı 1 avqust 2026-cı il tarixinədək davam edəcək. İstiqrazın müddəti 1 il təşkil edir. İstiqrazlara Birbank Invest tətbiqi vasitəsilə bir neçə addımda tam rəqəmsal şəkildə abunə yazılmaq mümkündür. Bunun üçün tətbiqin “İnvestisiya” bölməsində yerləşən “Yerli bazar” bannerini seçmək kifayətdir.
Birbank Invest tətbiqini yükləmək üçün: https://www.b-b.az/PPhZ8q
Rəqəmsal kanallarla yanaşı bütün Kapital Bank/Birbank filiallarında da istiqrazlara abunə yazılmaq olar. Abunə yazılışı üçün minimum və maksimum alış limiti yoxdur. Sifarişlərin icrası zamanı ilk növbədə fiziki şəxslərin sifarişlərinə üstünlük verilir. Filiallarda sifariş zamanı fiziki şəxslər üçün bütün komissiya xərcləri bank tərəfindən qarşılanır.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_74d644ee60c4a992e8b0c875d_o.jpg
The country’s first bank is introducing a new investment opportunity for those looking to manage their funds effectively. Kapital Bank is bringing the first part of its bond program, with a total volume of 100 million manats, to the capital market. As part of the initial offering, investors are being offered bonds worth 50 million manats.
The bonds offer a 10% annual return, monthly interest payments, and an investment opportunity starting from 100 manats. Thanks to the opportunity to start investing with a relatively small amount, this instrument is a suitable choice for both experienced investors and those taking their first steps in the investment journey.
The subscription period for Kapital Bank bonds will continue until August 1, 2026. The maturity period of the bonds is 1 year.
Investors can subscribe to the bonds fully digitally through the Birbank Invest application in just a few steps. To do so, they need to select the “Local Market” option in the “Investments” section of the application.
Download the Birbank Invest app: https://www.b-b.az/PPhZ8q
In addition to digital channels, subscriptions for the bonds are also available at all Kapital Bank/Birbank branches. There are no minimum or maximum purchase limits for participation in the subscription. During the allocation process, priority will be given to applications submitted by individuals.
When applying at branches, all commission fees for individual investors will be covered by the bank.