https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_361cf5b02bca85979a471f0d4_o.jpg
Azərbaycan Hava Yolları İstanbul və Tbilisi istiqamətlərində uçuş proqramını genişləndirib. Belə ki, bu istiqamətlərə tələbatın çox olduğu nəzərə alınaraq, 4 avqust – 30 sentyabr tarixləri arasında Bakı – İstanbul marşrutu üzrə həftəlik reyslərin sayı 17-dən 21-ə, 2-30 avqust tarixləri arasında isə Bakı – Tbilisi marşrutu üzrə həftəlik reyslərin sayı 42-dən 46-ya çatdırılıb.
Əlavə reyslər artan sərnişin tələbatını qarşılamaqla yanaşı, səyahətlərin daha rahat planlaşdırılmasına və uçuş seçimlərinin genişlənməsinə imkan yaradacaq.
Qeyd edək ki, Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı sərnişin axınını mütəmadi təhlil edərək uçuş proqramını bazarın ehtiyaclarına uyğun şəkildə optimallaşdırmağa davam edir. Aviaşirkət marşrut şəbəkəsinin inkişafı, donanmanın müasirləşdirilməsi və xidmət keyfiyyətinin yüksəldilməsi istiqamətində həyata keçirdiyi tədbirlər çərçivəsində sərnişinlər üçün daha əlçatan və rahat səyahət imkanları yaratmağı hədəfləyir.
Aviabiletləri rəsmi www.azal.az saytından, AZAL mobil tətbiqindən, həmçinin aviaşirkətin kassalarından və akkreditə olunmuş agentliklərdən əldə etmək mümkündür.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_361cf5b02bca85979a471f0d4_o.jpg
Azerbaijan Airlines расширила полётную программу по направлениям Стамбул и Тбилиси в связи с высоким пассажирским спросом. Так, в период с 4 августа по 30 сентября количество еженедельных рейсов по маршруту Баку – Стамбул увеличено с 17 до 21, а со 2 по 30 августа количество еженедельных рейсов по маршруту Баку – Тбилиси увеличено с 42 до 46.
Дополнительные рейсы позволят удовлетворить растущий пассажирский спрос, а также предоставят путешественникам больше возможностей при планировании поездок и выборе удобного времени вылета.
Национальный авиаперевозчик Азербайджана регулярно анализирует пассажиропоток и продолжает оптимизировать программу полётов в соответствии с потребностями рынка. В рамках развития маршрутной сети, модернизации флота и повышения качества обслуживания авиакомпания стремится создавать для пассажиров ещё более доступные и комфортные условия для путешествий.
Авиабилеты можно приобрести на официальном сайте www.azal.az, в мобильном приложении AZAL, а также в кассах авиакомпании и у аккредитованных агентств.